• Odbierz prezent
Cena ropy (Brent) - opór na 43 USD ponownie aktywny

Niekończąca się opowieść, tak można by określić zachowanie ropy w przypadku spotkania ze strefą 43 dolarów.

Wiadomości rynkowe z mBank

Po raz pierwszy Brent wykorzystało niebieską strefę w czerwcu tego roku. Kolejne tygodnie, gdzie utworzyły się kolejne szczyty, informowały, że podaż ma ochotę zatrzymać cenę tego surowca w tych obszarach.

Sierpień to wzmożona aktywność popytu i nadzieja na kontynuację wzrostów. We wrześniu wiatr zawiał z północy i zepchnął wartość ropy poniżej niebieskiego obszaru. Tym samym historia zatoczyła koło i podaż ponownie kontroluje sytuacje w tej strefie.

Warto dodać, że spadki zaznaczone na czerwono wykreowały nowy dołek, tym samym podważając dotychczasową definicję trendu wzrostowego na BRENT.

Stąd można wysnuć wniosek, że kolejne szczyty pojawiające się w obszarze 43$, są zapowiedzią impulsu spadkowego. Pierwsze próby już miały miejsce, ale nie udało się dotrzeć do ważnego wsparcia 35.50$.

Fakt, że notowania ropy po raz kolejny zawitały na oporze, w powiązaniu z wysokimi wartościami wskaźnika stochastycznego, są zaproszeniem dla posiadaczy krótkich pozycji, do podjęcia kolejne próby zepchnięcia wartości Brent o kilka dolarów.

Jeżeli się to nie uda, to w spekulacji jest zasada, że niewykorzystane okazje się mszczą. Po wyjściu powyżej oporu popyt może podjąć próbę wypchnięcia ceny o kolejny rząd wielkości. Opór wynikający z wyższych interwałów niż godzinowe znajduje się blisko 50$.

Opór 43$ ponownie aktywny - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk