• Odbierz prezent
Cena ropy Brent – lokalne wsparcie jako zapowiedź wzrostów

Od dziesięciu dni ropa Brent porusza się w ruchu bocznym. Zewnętrzne wstęgi Bollingera zawęziły zakres ruchu ceny do 130 centów . Poziomy układ tego wskaźnika zwykle jest zapowiedzią większego ruchu rynkowego. Od początku października wartość ropy rosła więc wyjście górą z zielonej konsolidacji wydaje się mieć pierwszeństwo. Potencjalny impuls składający się ze świec koloru białego ma szanse na dotarcie do zniesienia 61.8%, czyli lokalnego oporu 65 dolarów USD.

Aktualne szczyty skupiły się na innym ważnym zniesieniu -50%.

Sądząc po ilości górnych cieni znajdujących się w tej strefie trudno nazwać to przypadkiem. Nie udało się jednak przełamać powtarzalnego wzorca bazującego na długości korekt skupionych w przedziale 2.5-2.8 dolarów USD. To dobra wiadomość dla posiadaczy długich pozycji kierujących swój wzrok na północ .

Pierwszy sygnał ostrzegawczy pojawi się w momencie pokonania lokalnego wsparcia 61.30 dolarów USD. Wartość ta jest powyżej poziomu wynikającego z bezpośredniego porównania korekt (czerwone fale) ale ostatnie dni jasno wskazują na wzmożoną aktywność popytu właśnie w tym miejscu. Jeżeli taki scenariusz zostanie wybrany przez większość uczestników to Brent skieruje się w stronę ważnego wsparcia 56 dolarów USD.

Brent – lokalne wsparcie jako zapowiedz wzrostów - 1

Notowania: ROPA NAFTOWA (WTI)

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USOIL/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk