• Odbierz prezent
Analiza cen platyny. Co dalej z notowaniami tego surowca?

Trzy fale zaznaczone kolorem czerwonym tworzą jedną z formacji harmonicznych. Jest to układ oparty na równości dwóch fal skierowanych w tym samym kierunku i nosi nazwę OneToOne. Warunkiem dodatkowym jest konieczność najścia na siebie wzrostowych swingów, co także ma miejsce na dziennym wykresie Palatinum.

Wiadomości rynkowe z mBank

Konsekwencje powoli już widać, czyli przecenę na tym metalu. Nie jest ona jeszcze znacząca, gdyż nie sięgnęła ostatniego dołka 810$.

Jeżeli dałoby się zaaplikować teorię fal Elliott’a do tego wykresu, to ten sam kształt pasuje do korekty pędzącej. Oznaczałoby to, że spadkowe świece pojawiające się po zatrzymaniu na szczycie 916$, są elementem większego impulsu spadkowego.

W takim przypadku dotychczasowa wzrostowa linia trendu staje się bezużyteczna, szczególnie że ostanie szczyty można już wykorzystać do narysowanie linii skierowanej na dół.

Jako sygnał ostrzegawczy dla posiadaczy krótkich pozycji należy interpretować brak dynamiki w spadkach po utworzeniu ww. formacji harmonicznej.

Ostanie większe białe świece pojawiały się na poziomach 750$, 850$ i 915$. Te obszary zaznaczone na żółto, mogą mieć znaczenie w przypadku powrotu pozytywnego sentymentu na tym instrumencie.

Wskaźniki znajdujące się pod wykresem nie są skore do pomocy. Zarówno oscylator relatywnej siły, jak i Stochastic od dłuższego czasu przebywają w neutralnym obszarze.

Analiza rynku Platyny - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk