• Odbierz prezent
Cena miedzi wobec wsparcia na poziomie 5750 dolarów USD

Cena miedzi podjęła próbę przełamania wsparcia 5750 dolarów USD, co jest efektem spadków zapoczątkowanych w pierwszym półroczu 2018 roku. Poziom ten broniony był wyjątkowo długo, bo już w sierpniu zeszłego roku pierwszy dołek został utworzony w tej popytowej strefie.

Wiadomości rynkowe z mBank

Od tego czasu widoczna była konsolidacja

z ruchem powrotnym do przełamanej żółtej strefy 6500 dolarów USD. Podobnie jak i wtedy był to ruch re-testujący wynikający z zamiany wsparcia w opór. Tym razem jednak wystarczają dwa tygodnie aby kolejny impuls mógł się rozwinąć i doprowadzić do czerwonej linii 5400 dolarów USD.

W przeszłości dołki często gościły w tej strefie, toteż i tym razem kolejna korekta może wziąć swój początek właśnie tutaj.

Trendowy wskaźnik Bollingera,

którego wszystkie linie skierowane są na południe, każe poważnie traktować możliwość przeceny tego surowca. Nie inaczej wygląda oscylator MACD, który wydłużając słupki nie pozwolił swojej średniej wygenerować popytowego sygnału.

Sytuacja mogłaby ulec zmianie tylko w przypadku silnego powrotu powyżej ceny 5850 dolarów USD. Przy czym, kształt świecy nie może zostawiać wątpliwości, że to popyt przejął kontrolę nad kształtowaniem przyszłości miedzi. Dopóki to nie nastąpi, warto obserwować wsparcie 5400 dolarów USD.

Miedź pokonało wsparcie - 1

 

Notowania: MIEDŹ

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/XCUUSD/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk