• Odbierz prezent
Cena miedzi - w oczekiwaniu na impuls! Nie przegap najnowszej analizy technicznej COPPER
fot. freepik.com

Kiedy cena Miedzi w połowie października wyszła powyżej 9700$. Pojawiła się realna szansa ataku na ostatni szczyt. Taka sytuacja trwała przez ponad miesiąc, gdyż ww. wartość długo broniła się jako wsparcie.

Wiadomości rynkowe z mBank

Zmiana nastąpiła z początkiem tego tygodnia

Notowania Copper nieznacznie, ale jednak pokonały żółtą strefę, wracając do wcześniejszego obszaru ruchu bocznego.

Brak dynamiki we wzrostach widoczny był na wskaźniku MACD, którego słupki nie podążyły na północ. Teraz zaś weszły w zakres ujemnych wartości, co można interpretować jako trend spadkowy. RSI tworzy podobny układ, a ponieważ jest w neutralnym obszarze, to należy dopuścić wariant dalszej przeceny instrumentu bazowego.

Spoglądając w lewo na wykresie dziennym, należy wskazać dwa potencjalne wsparcia

Pierwsze miejsce, gdzie pojawiały się dołki to 9100$. Drugie jest o 400$ niżej i to ono w dużej mierze było baza wypadową dla posiadaczy długich pozycji.

Sama analiza techniczna może pomóc w określeniu kluczowym miejsc i aktualnego sentymentu do danego instrumentu. Nie można jednak zapominać, że aktualne ceny Miedzi są bardzo wysokimi wartościami. Korzystając z prawa podaży i popytu, to taka sytuacja zadawala tylko jedną ze stron, czyli producentów. Dlatego też poziomu równowagi doszukiwałbym się na niższych poziomach w dalszej przyszłości. Być może dlatego właśnie nie powiódł się atak na szczyt 10700$, czego konsekwencją jest przełamane wsparcie.

Zmiana sentymentu na Miedzi.  - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk