• Odbierz prezent
Cena miedzi. Sygnały ostrzegawcze na rynku Miedzi
Z artykułu dowiesz się:

- gdzie znajduje się najbliższe wsparcie na wykresie miedzi,

- jak kształtuje się trend na miedzi.

 

Analizując wykres Miedzi z perspektywy interwału H4, trudno dopatrzyć się negatywnych sygnałów.

Wiadomości rynkowe z mBank

Układ średnich kroczących, gdzie MA50 znajduje się powyżej MA200, jasno wskazuje na przewagę byków. W ostatnich dniach sama cena Copper znajdowała się powyżej zielonej średniej, co dodatkowo wskazuje na chęć kontynuacji trendu.

Sam trend opisany czerwoną linią, nie daje podstaw do wątpliwości w poczynania posiadaczy długich pozycji

Na szczególną uwagę zasługują miejsca zaznaczone wzrostowymi strzałkami. Dołki, czy też końce korekt często wypadały na 50-okresowej średnie kroczącej. W konsekwencji Miedź pięła się systematycznie na północ. Dzień dzisiejszy wygląda bliźniaczo podobnie, co sugeruje, że wkrótce mogą pojawić się białe świece.

Jedyne, z czym się musi liczyć popyt, to czas. Wzrosty nie będą trwały wiecznie. Po każdym dużym impulsie przychodzi zamiana trendu albo korekta wyższego rzędu. Wzrosty trwają już pół roku, a spadki z początku października sugerują, że niedźwiedź się budzi. Trudno także nie zauważyć wyhamowania w trendzie. Układ szczytów jest wzrostowy, ale linia je opisująca, ma bardzo płaskie nachylenie.

Najbliższe wsparcie to cena 6600$, jeżeli zostałoby przełamane, to wzrostowe argumenty straciłyby na wartości.

Sygnały ostrzegawcze na rynku Miedzi.  - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk