• Odbierz prezent
Cena miedzi pozostaje na wysokich poziomach! Czy Copper może zmienić kierunek? - ekspert prognozuje
fot. freepik.com

Dwa kluczowe poziomy dla Copper to 8700$ i 980$. Przez ostatnie miesiące cena tego metalu utrzymywała się w poziomym kanale wyznaczonym przez te ceny. Obrona oporu 9800$ mogła sugerować, że zmienia się trend. Jednak aby mogło to nastąpić, to musi pojawić się nowy niższy dołek. Zielona strefa datowana jest na wiosnę tego roku, jest to jednocześnie początek ostatniego impulsu wzrostowego. Strukturalnie, to z tego miejsca należy liczyć rozpoczęcie aktualnych wzrostów Copper. Tak długo, jak dzienne świece znajdują się powyżej 8700$, to wzrok należy kierować do góry, a na pewno w prawo.

Wiadomości rynkowe z mBank

Ostatnie dwa dni to powrót do żółtej strefy 9800$, Zjawisko to jest naturalnym procesem i pojawia się, gdy zostanie przełamany ważny opór. W ten sposób następuje zamian ról i żółta strefa staje się wsparciem. Wsparciem dla kolejnej serii białych świec, które po przełamaniu 10300$ mogą utworzyć nowy szczyt.

Warto podkreślić, że ten instrument kwotowany jest blisko historycznych szczytów. Tak droga Miedź jest korzystna tylko dla jej producentów. Może to sugerować, że trwałe utrzymanie notowań powyżej 10000$ nie będzie łatwym zadaniem.

Nie musi to od razu oznaczać spadków, bo te powinny uaktywnić się z większą siłą dopiero po przełamaniu wsparcia 8700$.

Droga Miedź.  - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk