• Odbierz prezent
Cena miedzi nadal rośnie. Ile dolarów kosztuje teraz ten surowiec?

Cena miedzi systematycznie rośnie, wykorzystując kolejne półki cenowe, czyli poziome linie naniesione na wykres ceny.

Wiadomości rynkowe z mBank

Są one pochodna historycznych szczytów i dołków, a więc miejsc mających szczególne znaczenie dla analizy technicznej. Dłuższa przerwa we wzrostach miała miejsce w okresie wakacyjnym, co przełożyło się na utworzenie spadkowego kanału trendowego, który był formacja flagi. Układ ten potwierdził ważność wsparcia 6300 dolarów.

Teraz kluczowa wartość dla posiadaczy długich pozycji to 6600 USD, które już dwukrotnie się wybroniło.

Znajdujący się pod wykresem wskaźnik RSI informuje o nadejściu możliwych spadkach. Opuszczenie strefy wykupienia przez ten oscylator było powiązane z przełamaniem wzrostowej linii trendu. Sam wykres tego nie potwierdza, toteż należy traktować tego typu sytuacje jako sygnał ostrzegawczy.

Podaż zyskałaby pewną przewagę w momencie przełamania wsparcia 6600 dolarów. W takiej sytuacji spadki zapewne dotarłyby do pierwszej czerwonej linii, czyli 6300 USD.

Układ średnich kroczących pozostaje mocno wzrostowy. Należy pamiętać, że to narzędzie reaguje z dużym opóźnieniem na gwałtowne zmiany ceny.

Podsumowując, ostatnie miesiące to silne wzrosty miedzi, a brak większej korekty przybliża do zakończenia trendu wzrostowego. Aktualnie brak jest potwierdzonych sygnałów zmiany sentymentu na tym instrumencie. Warto obserwować ostanie wsparcie, które może przesądzić o kolejnych tygodniach notowań miedzi.

Miedź nadal rośnie.  - 1

Notowania: MIEDŹ

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/XCUUSD/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk