• Odbierz prezent
Cena miedzi kolejny dzień na spadkach; Trump nie rezygnuje z ceł dla Chin

Na giełdzie metali LME w Londynie kolejny dzień spadków cen miedzi. Metal w dostawach 3-miesięcznych kosztuje 6.158 USD za tonę, po zniżce o 0,5 proc. - podają maklerzy.

Pod koniec miesiąca prezydent USA Donald Trump ma spotkać się z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem na szczycie G20 w Buenos Aires. Na razie perspektywy co do tego, jak zakończy się to spotkanie w sprawie obustronnych relacji handlowych, są niepewne.

Prezydent Trump zapowiedział w poniedziałek, że prawdopodobnie pójdzie naprzód ze swoim planem podwyższenia ceł na chińskie towary o wartości 200 miliardów dolarów - do 25 proc. z 10 proc.

W wywiadzie dla "The Wall Street Journal" Trump powiedział, że jest gotów też do nałożenia ceł na dodatkową partię chińskich produktów - o wartości 267 miliardów dolarów, jeśli nie uda się zawrzeć porozumienia z Xi, gdy Trump i prezydent Chin spotkają się w Argentynie.

"Cła mogą wynosić 10 proc. lub 25 proc." - powiedział Trump.

USA w tym roku nałożyły cła na chińskie towary o wartości 50 miliardów dolarów.

Szczyt G20 w Buenos Aires rozpoczyna się 30 listopada.

Podczas poprzedniej sesji na LME w Londynie miedź staniała o 18 USD do 6.189,00 USD za tonę.


PAP

Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna – publiczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk