• Odbierz prezent
Cena miedzi bardzo blisko 10-letnich maksimów! Kontrakt na miedź (HG) zyskiwał nawet 4,5%

Ceny miedzi zbliżyły się podczas handlu w Szanghaju do 10-letnich maksimów. Rajd tego metalu wyraźnie przyśpieszył po tym, jak Prezes Fed-u J. Powell potwierdził ultraluźną politykę pieniężną w celu wspierania wzrostu w największej gospodarce świata. Najpłynniejszy kontrakt na miedź zyskiwał dzisiaj w Szanghaju aż 4,5%. Szef Amerykańskiej Rezerwy Federalnej wyraźnie wskazał, że osiągnięcie celów inflacyjnych banku centralnego może potrwać ponad trzy lata, co oznacza, że bank centralny planuje pozostawić stopy procentowe na niezmienionym poziomie wbrew oczekiwaniom rynku. Gracze z rynku miedzi zerwali zatem z obawami nt. zaostrzenia polityki monetarnej, co spekulacyjnie wzmocniło popyt na miedź.

Zauważmy, że miedź, aluminium i cyna szturmują rekordowe poziomy po twardym przekazie Powella o wspieraniu gospodarki. Bardziej fundamentalnie widać także, iż Chiny prawdopodobnie będą miały trudności z produkcją wystarczającej ilości aluminium w świecie bezemisyjnym, natomiast cyna odpowiada na ogromny popyt wbrew trudnościom w łańcuchu dostaw.

Z technicznego punktu widzenia miedź znajduje się w silnym impulsie wzrostowym po zerwaniu na początku lutego z dwumiesięczną konsolidacją. Takim psychologicznym poziomem, który może wpłynąć na powstrzymanie fali wzrostowej, wydaje się graczom rejon 4,50 USD za funt. Nie zapominajmy także, że dodatkowym katalizatorem wzrostu cen miedzi jest precedensowa słabość amerykańskiego dolara.

Michał Pietrzyca - 1

Notowania miedzi w USA – dane miesięczne

 

Nota prawna:

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

 


Michał Pietrzyca

Analityk techniczny Wydziału Doradztwa i Analiz Rynkowych w Domu Maklerskim BOŚ. Trader i inwestor z zamiłowania, permanentnie uskutecznia i buduje systemy transakcyjne.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk