• Odbierz prezent
Cena miedzi na LME spada; są różne opinie na temat skutków spotkania Trump-Xi

Miedź na giełdzie metali LME w Londynie tanieje. Metal w dostawach 3-miesięcznych kosztuje 6.240 USD za tonę - podają maklerzy.

Podczas poprzedniej sesji na LME w Londynie miedź zdrożała o 20 USD, czyli 0,3 proc., do 6.255,00 USD za tonę. Od początku tego tygodnia metal zyskał 0,6 proc. W ub. tygodniu miedź na LME zdrożała o 2,5 proc. Apetyt na dalsze wzrosty cen miedzi może zostać ograniczony w związku ze zbliżającym się spotkaniem przedstawicieli USA i Chin.

Pod koniec miesiąca prezydent USA Donald Trump ma spotkać się z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem na szczycie G20 w Buenos Aires. Na razie perspektywy co do tego, jak zakończy się to spotkanie są niepewne. Analitycy wskazują, że wynik rozmów Trump-Xi może mieć duży wpływ na dalszy przebieg konfliktu handlowego lub też jego zakończenie.

Notowania: MIEDŹ

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/XCUUSD/

PAP

Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna – publiczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk