• Odbierz prezent
Cena kryptowalut spada? 5 sposobów jak na tym zarobić

Spoglądając na dane statystyczne uwzględniające lata 2012-18 możemy zauważyć, że znajdujemy się obecnie w drugim, co do wielkości, najdłuższym okresie bessy na rynku kryptowalut (rys.1). Nadszedł trudny czas dla Bitcoina. Nie trudno zauważyć, że coraz więcej osób wyznających zasadę HODL - Hold On for Dear Life (trzymaj z całych sił) wraz z każdym osunięciem kursu zaczyna odczuwać coraz to większe obawy dotyczące słuszności swoich decyzji inwestycyjnych. Jak zostało przedstawione na rys. 2 wskaźnik sentymentu coraz wyraźniej pozostaje we władaniu niedźwiedzi i możliwe, że jeszcze przez jakiś czas taki stan rzeczy się utrzyma. Mimo to nie ma sensu rozkładać rąk i bezradnie czekać na poprawę sytuacji, kiedy wciąż możemy znaleźć wiele okazji inwestycyjnych na tym wciąż rozwijającym się rynku.

Tabela 1 spadki krypto

Sentyment bitcoina 

1.    Zostań łowcą nowych projektów

 Trzęsienie ziemi na rynku jest dobrym momentem by zacząć oddzielać ziarna od plew, zwłaszcza jeśli chodzi o rynek ICO (Initial Coin Offering). ICO to działanie, które ma na celu zebranie odpowiedniej ilości funduszy na rozwój start-upowego projektu związanego z technologią blockchain. Wspomniany model inwestycyjny swoją charakterystyką wykazuje podobieństwo do IPO (pierwsza oferta publiczna),mechanizmu finansowania spółek znanego z tradycyjnych rynków. Mimo, że inwestowanie w tym modelu wydaje się być bardzo ryzykowne (dane z roku 2017 pokazują, że ponad 80% projektów upada w ciągu pierwszego roku od swojego powstania) to stosując się do odpowiednich zasad wciąż będziemy mieli szansę zarobić.  Aby nie być gołosłownym w ciągu ostatnich 4 miesięcy byliśmy świadkami debiutu takich projektów jak: Quarkchain, Zebi, PundiX, IoTex, Loom Network, Mainframe czy Dx chain, które dały zwroty rzędu 2-8 krotności (liczonej w dolarach) względem ceny w przedsprzedaży.

Dla osób zainteresowanych tematem wypada dodać, że są osobistości znane na rynku krypto, które zajmują się tylko i wyłącznie wyszukiwaniem perspektywicznych projektów. Wśród nich możemy wymienić: Ian Balina, CoinBloq czy OhHeyMatty.Nie brakuje tu również portali, które zbierają i kategoryzują oceny projektów cieszących się najlepszymi opiniami, należy tu wymienić np. icodrops.com czy cryptodiffer.com.

Okres bessy charakteryzuje się niewielkimi wolumenami co wynika z niskiego zainteresowania rynkiem ze strony inwestorów. Ma to swoje zalety. Dzięki temu nie musisz się spieszyć z zawieraniem transakcji. Decyzje możesz podejmować bardziej racjonalnie, bez presji wynikającej z medialnego zgiełku. Wykorzystaj to i poświęć swój czas na weryfikację niedowartościowanych projektów.  Analiza walut, których kursy spadły o 90% lub więcej procent na pewno pozwoli wyłonić takie, które „niesprawiedliwie” straciły na kapitalizacji. Wyszukując potencjalnych faworytów monitoruj kanały społecznościowe jak Reddit, analizując zaangażowanie społeczności lub repozytoria Github, śledząc aktywność deweloperów.  Zanim podejmiesz się inwestycji zweryfikuj dokumentację techniczną start-upu, zespół, zbadaj możliwości zastosowania kryptowaluty, przetestuj lub zweryfikuj działanie prototypu udostępnionej przez deweloperów aplikacji. 

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


krypto raport

Rafał Leszek i Patryk Kempiński Patryk oraz Rafał są wieloletnimi fascynatami technologii blockchain oraz świata kryptowalut. Prowadzą jeden z najbardziej oglądanych kanałów popularno-naukowych o tej tematyce w Polsce - Krypto Raport. Na co dzień w ramach swojej działalności zajmują się tworzeniem tokenów dla osób prywatnych i firm oraz implementacją technologii blockchain.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk