• Sklep
  • Odbierz prezent
Cena kawy zbliża się do 100 dolarów. To wsparcie  utrzymuje się od lat

Długoterminowy obraz rynku Kawy opisany w analizie z dnia 25/10/ 2018 nie uległ  znaczącej zmianie. Oznacza to, że wsparcie 100$ utrzymujące się od lat, nadal ma duże znaczenie dla inwestorów.

Potwierdza to październikowa reakcja na dotarcie do w/w wsparcia. Kolejne dwa miesiące to ponowny test tego poziomu, który ma szanse zakończyć się kolejnym popisem ze strony popytu. Taki sygnał przynajmniej płynie ze strony oscylatora stochastycznego, który już opuścił obszar  wyprzedania, próbując zmierzać do przeciwległej strefy.

 

FXMAG surowce cena kawy zbliża się do 100$. to wsparcie  utrzymuje się od lat kawa surowce 1Wykres miesięczny kawy

 

Na interwale dziennym widoczny jest powolny ale stabilny wzrost dający opisać się dwoma równoległymi wzrostowymi liniami. Pomimo, że kształt pasuje do formacji flagi, to czas jaki notowania tego towaru spędzają w tej ukośnej konsolidacji, zmusza do zwątpienia czy nowy dołek jest możliwy. Oba wskaźniki znajdujące się pod wykresem nie dają jednoznacznych odpowiedzi, co się aktualnie dzieje na interwale D1. Pozostaje więc analiza czystego wykresu. Do niedawna poziom 103$ nosił znamiona oporu, ale ostatnie 30 dni wskazuje, że cena ma tendencje do „obijania się” od tej strefy jak piłka od podłogi. Dziś może być powtórka z historii.

Warto nadmienić, że tak jak popyt broni równego poziomu lokalnego wsparcia 103$, tak podaż skupiła się na cenie 106.50$. Większe wzrosty zatem będą dopiero możliwe po pokonaniu oporu, który skutecznie ogranicza amplitudę wahań ceny  Coffee.

Kolejne opory to kolejno : 111$;116$ i 120$.

Aby obraz analizy był pełen, należałoby sprawdzić największych producentów kawy i ich prognozy co do najbliższego roku. To zadanie pozostawiam czytelnikom i polecam inne opracowania na naszym serwisie mNews: https://www.mforex.pl/mnews/#/market/single-news/35417?query=goldman

 

 FXMAG surowce cena kawy zbliża się do 100$. to wsparcie  utrzymuje się od lat kawa surowce 2

 Wykres dzienny Kawy

 


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk