• Odbierz prezent
Cena funta do dolara w okolicach 1.3750. Obrona kluczowego wsparcia na wykresie pary walutowej GBPUSD
fot. freepik.com

Cena 1.3750 ponownie gości funta brytyjskiego. Miesiąc styczeń to okres wyhamowania wzrostów w tym miejscu, co świadczyło o znamionach tworzenia się oporu w tym miejscu. Nie był on na tyle silny, aby zmienić sentyment do GBP, ale pozwolił na utworzenie lokalnej korekty, widocznej na interwale D1.

Wiadomości rynkowe z mBank

Miesiąc luty to kolejny impuls wzrostowy, który zbliżył wartość tej pary walutowej do poziomów z okresu referendum w Wielkiej Brytanii w 2016 roku. Teraz następuje klasyczny re-test, gdzie dawny opór zamienia się we wsparcie. Miejsce to nie po raz pierwszy jest istotne dla posiadaczy długich pozycji, o czym przypominają dołki znajdujące się na czerwonej linii. Podobny wniosek można wysnuć analizując linię powstałą po wykorzystaniu ostatnich dołków.

Ten tydzień może okazać się kluczowy. Jeżeli cena Close świecy pokona wartość 1.4000, to formacje świecowe będą sprzyjać umocnieniu funta. Dużą słabością będzie naruszenie czerwonego wsparcia, co oddaliłoby potencjał na atak na opór 1.4400.

Warto odnotować, że roczne wzrosty doprowadziły do utworzenia się sygnału wykupienia na wskaźniku RSI. Zjawisko takie ostatni raz miało miejsce w 2018 w podobnych technicznych okolicznościach. Dlatego obserwacja zachowania ceny na niższych interwałach na bieżącym dołku ma duże znaczenie, dla obu sił rynkowych.

Obrona kluczowego wsparcia na GBPUSD - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk