• Odbierz prezent
Cena euro na drodze do najgorszego miesiąca od połowy 2019 r. Kurs eurodolara porusza się już poniżej 1,18$
fot. freepik.com

Zbliża się koniec marca, a jednocześnie koniec pierwszego kwartału 2021 roku. Na rynkach walutowych był to przede wszystkim czas wyraźnego umocnienia amerykańskiego dolara. Z kolei dla euro był to czas postępujących zniżek. Jeszcze w pierwszej połowie stycznia kurs EUR/USD oscylował w okolicach 1,23, zaś obecnie porusza się poniżej 1,18.

Zniżka wartości wspólnej waluty była najbardziej widoczna właśnie w marcu. Tym samym, euro znajduje się na drodze do zakończenia bieżącego miesiąca wyraźną przeceną – największą miesięczną zniżką od lipca 2019 roku.

Jednocześnie, warto mieć na uwadze fakt, że trudna sytuacja w Europie najprawdopodobniej została już w dużej mierze uwzględniona w notowaniach walut. Mimo że sytuacja w niektórych krajach (w tym w Polsce) jest wyjątkowo trudna, to największy pesymizm wywołały przede wszystkim informacje o lockdownach wprowadzanych w kluczowych europejskich gospodarkach, takich jak Niemcy oraz Francja.

Obecnie więc już prawdopodobnie niewiele jest w stanie zaskoczyć inwestorów, a to oznacza, że przynajmniej na jakiś czas potencjał spadkowy na eurodolarze mógł się wyczerpać. Na taki scenariusz wskazują zresztą również wskaźniki, które pokazują dywergencje (widoczna jest ona m.in. na RSI).

Nota prawna


Marek Rogalski

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim BOŚ. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk