• Odbierz prezent
Cena docelowa spółki z GPW mocno w górę! Analitycy mówią o ogromnych możliwościach
fot. Freepik/Brand24

Analitycy DM BOŚ zadecydowali o podniesieniu ceny docelowej akcji spółki Brand24. Firma informatyczna oferuje produkt, który zdaniem ekspertów wciąż może być "fundamentalnie za tani". 

 

  • Analitycy podnieśli cenę docelową o 28% z uwagi na dobre perspektywy rynkowe. 
  • Według ekspertów Brand24 ma spory potencjał wzrostu, co wiąże się z przestrzenią do podnoszenia cen. 
  • Spółka obecnie pracuje nad przeglądem opcji strategicznych i poszukiwaniu zagranicznego partnera. 

 

 

Cena docelową w górę - spółka oferuje (za) tani produkt? 

Sobiesław Pająk analityk DM BOŚ podwyższył cenę docelową dla akcji spółki Brand 24. Nowy poziom to 48,8 zł (bieżący kurs 36 zł) przy komendzie “kupuj”. Podniesiono tym samym cenę z poprzedniego pułapu 37,2 zł. 

Brand24 to właściciel systemu służącego do monitorowania treści i ochrony reputacji w sieci. W 2014 r. uruchomiono narzędzie na globalnym rynku, debiut na GPW miał miejsce w maju 2021 r.  

Według DM BOŚ wzrost notowań spółki jest powiązany z dobrymi wynikami finansowymi, które wynikają z kolei ze zmian w polityce cenowej (wzrost cen dla klientów na początku 2023 r.). Spore znaczenie miał również potencjał branż powiązanych z AI. 

“Dobry sentyment rynkowy dla tematów związanych ze sztuczną inteligencją – szersze zastosowanie algorytmów AI (próba tworzenia własnych rozwiązań tam, gdzie istniejące na rynku rozwiązania są kosztowne, bazowanie na integracjach z gotowymi produktami tam, gdzie jest to dostępne cenowo do optymalizacji istniejących i opracowania nowych produktów wpisuje się w transformację spółki z firmy oferującej dane w firmę oferującą wnioski i rekomendacje” - komentują analitycy. 

 

Zobacz również: Sphere - w Las Vegas otwarto wyjątkową halę koncertową. Akcje wystrzeliły!

 

Notowania spółki Brand24 na tle indeksu WIG - YTD

FXMAG giełda cena docelowa spółki z gpw mocno w górę! analitycy mówią o ogromnych możliwościach  brand 24 akcje, brand 24 co to za firma, brand 24 notowania, brand 24 rekomendacja, co wpłynęło na notowania akcji brand24, czy kurs akcji brand24 wzrósł, czy rekomendacja brand24 została podniesiona, czy warto inwestować w akcje brand24, dlaczego kurs akcji brand24 wzrósł, dlaczego rekomendacja brand24 została podniesiona, jak rozwija się spółka brand24, jak zmienił się kurs akcji brand24, jaka cena akcji brand24, jaka rekomendacja dla akcji brand24, jaka rekomendacja dla spółki brand24, jaka sytuacja spółki brand24, jaki kurs akcji brand24, jakie notowania akcji brand24, jakie plany spółki brand24, jakie prognozy dla akcji brand24, jakie prognozy dla spółki brand24, monitoring mediów, po ile akcje brand24, spółki z gpw,brand24 1

Źródło: TradingView 

  

Autor rekomendacji dodał także, że spółka jest obecnie na etapie przeglądu opcji strategicznych, proces ten ma trwać maksymalnie do końca br. Mowa o potencjalnym pozyskaniu partnera, który umożliwiłby na skokowe zwiększenie skali działalności. Przypomniano także, że do spółki docierają sygnały, że oferowany przez nią produkt jest “fundamentalnie (za) tani”, co potencjalnie daje możliwość na zyskanie przestrzeni do podnoszenia cen. W perspektywie kilku lat możliwe jest nawet podwojenie przychodu na jednego użytkownika.

Wśród czynników ryzyka wskazano słabego dolara względem złotego oraz wzrost konkurencyjności w sektorze AI. 

 

Zobacz również: Kontrowersyjna decyzja banku centralnego! Interwencja walutowa przeciwko dolarowi (USD)

 

Wynik finansowe Brand24 - na które aspekty warto zwracać uwagę? 

Brand 24 opublikował okresowe wyniki finansowe 28 września. Jak zaznacza DM BOŚ, wstępne wyniki nie odbiegały od finalnych. Rezultat finansowy był nieco powyżej oczekiwań (odpowiednio o 0,2 mln zł na poziomie przychodów, 0,1 mln zł na poziomie EBITDA), a więc okazał się pozytywnym zaskoczeniem

Z perspektywy spółki istotna jest wartość miesięcznych powtarzalnych przychodów (MRR). Pod koniec II kwartału 2023 r. wyniosła ona 2 113 tys. zł, a więc wzrosła o ok. 381 tys. zł, co daje skok o 22% r/r (oraz 8 tys. zł i 0,4% w ujęciu kwartalnym). 

 

Brand24 - wyniki finansowe 

FXMAG giełda cena docelowa spółki z gpw mocno w górę! analitycy mówią o ogromnych możliwościach  brand 24 akcje, brand 24 co to za firma, brand 24 notowania, brand 24 rekomendacja, co wpłynęło na notowania akcji brand24, czy kurs akcji brand24 wzrósł, czy rekomendacja brand24 została podniesiona, czy warto inwestować w akcje brand24, dlaczego kurs akcji brand24 wzrósł, dlaczego rekomendacja brand24 została podniesiona, jak rozwija się spółka brand24, jak zmienił się kurs akcji brand24, jaka cena akcji brand24, jaka rekomendacja dla akcji brand24, jaka rekomendacja dla spółki brand24, jaka sytuacja spółki brand24, jaki kurs akcji brand24, jakie notowania akcji brand24, jakie plany spółki brand24, jakie prognozy dla akcji brand24, jakie prognozy dla spółki brand24, monitoring mediów, po ile akcje brand24, spółki z gpw,brand24 2

Źródło: Spółka/DM BOŚ

 

“Skala zmiany in plus naszej prognozy zysku netto za rok 2023 jest większa z uwagi na zyski finansowe z wyceny walutowych zabezpieczających kontraktów forward (po roku bieżącym zmiana prognozowanego zysku netto jest zbliżona do prognozowanej zmiany zysku operacyjnego („nieodświeżenie” przez spółkę kontraktów terminowych na dotychczasowych tegorocznych (nieatrakcyjnych) poziomach (ostatnie kontrakty terminowe (po kursie około 4,5) zapadają w pierwszym kwartale przyszłego roku))” - komentują analitycy.

 

Zobacz również: Co dalej ze złotem, gazem i ropą? Eksperci odpowiadają co będzie działo się na rynku surowców

 


Drogi Czytelniku!
Zapraszamy do wzięcia udziału w 21 edycji Ogólnopolskiego Badania Inwestorów (OBI) przeprowadzanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII). Wypełniając ankietę prosimy - nie zapomnij o FXMAG.pl!

WEŹ UDZIAŁ W BADANIU


 


Agnieszka Patyk

Redaktorka portalu FXMAG. Z wykształcenia ekonomistka specjalizująca się w rynkach wschodnich. Śledzi sytuację na rynku nieruchomości i analizuje rozwój spółek technologicznych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk