• Odbierz prezent
Cena czyni cuda, czyli dlaczego warto wymieniać w kantorze internetowym
fot. freepik.com

Kantor internetowy to nowoczesna metoda bezgotówkowej wymiany waluty. Jest odpowiedzią na potrzebę, która powstała wraz z rozwojem coraz bardziej popularnej bankowości elektronicznej. Skoro można dziś bez problemu wykonać przelew z dowolnego miejsca na świecie, korzystając z telefonu komórkowego, dlaczego w ten sam sposób nie wymieniać też waluty?

Platformy internetowej wymiany zaczęły powstawać na rynku od 2010 roku. Obecnie można wybierać z ofert kilkudziesięciu firm. Jak więc wybrać ten właściwy? Na co zwrócić szczególną uwagę, by zrobić to przede wszystkim bezpiecznie i przy tym zaoszczędzić sporo pieniędzy? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

 

Cena czyni cuda

Jednym z głównych kryteriów, decydujących o wyborze sposobu wymiany waluty, jest oczywiście kurs. W fachowej terminologii do określenia “ceny walut” używa się określenia spread (od angielskiego słowa, które oznacza rozpiętość). Jest to różnica pomiędzy kursem sprzedaży, a kursem kupna waluty.

 

Jak policzyć spread?

Jeśli kurs sprzedaży EUR wynosi 4,50PLN, a kurs kupna EUR wynosi 4,25PLN, to spread obliczamy równaniem:

4,50PLN – 4,25PLN = 0,25PLN

Spread w powyższym przykładzie wynosi 0,25PLN

 

Czytaj dalej na DobryKantor.pl


DobryKantor.pl

Kantor Internetowy DobryKantor.pl to solidny i godny zaufania partner biznesowy działający na rynku wymiany walut już od 2012 roku. Autora możesz obserwować na LINKEDIN | FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk