• Odbierz prezent
Cena cukru w trendzie wzrostowym! Analiza wykresu SUGAR

Rynek Cukry porusza się zgodnie ze wzrostową linią trendu. Aktualne wyhamowanie widoczne jest od poziomu 16.60 centa, które należy traktować jako opór wyższego rzędu. Ilość prób przełamania tej podażowej bariery zmusza do zachowania czujności, gdyż korekta może zostać rozbudowana.

Wiadomości rynkowe z mBank

Posiadacze długich pozycji zapewne docenia fakt, że wsparciem jest cena 15.60. Jest to szczyt z połowy listopada, który zgodnie z prawidłami analizy technicznej, po przełamaniu może stać się dołkiem. Dokładnie tak też się stało, a nawet można dopatrzyć się trzech kolejnych dołków testujących to wsparcie. Jeżeli dzisiejsza sesja będzie koloru białego, to uwiarygodni to założenie, że rynek Sugar chce wrócić do trendu wzrostowego.

Po przełamaniu bieżącego ograniczenia kolejny tygodniowy opór znajduje się na poziomie 18.30 centa. Geometrycznie sugeruje to zrównanie się dwóch kolejnych fal wzrostowych. Zjawisko to nosi nazwę ruchu mierzonego i może zapowiadać pojawienie się kolejnej korekty.

Jest tylko jeden problem, aktualne notowania są 250 punktów niżej, a wielość scenariuszy transakcyjnych sprawia, że należy ostrożnie podchodzić do przewidywania przyszłości.

Na pierwszy plan wysuwa się założenie rozbudowania krótkotrwałej fazy ruchu konsolidacyjnego. Spadające wartości wskaźnika relatywnej siły sugerują, że podaż może ponownie zaatakować. Ponieważ korekta jest pojedynczą falą, to trudno znaleźć małe lokalne opory. Pozostaje obserwacja dwóch wymienionych już wartości: 15.60 i 16.60, z założeniem, że ta druga może zostać przełamana jako pierwsza.

Drożejący Cukier (SUGAR) - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk