• Odbierz prezent
Cena cukru. Ile dolarów USD zapłacisz w tej chwili? Co dalej z notowaniami tego surowca?

Kierunek trendu wyznacza czerwona linia średniej kroczącej MA50. Notowania cukru znajdują się powyżej tej wartości, tworząc kolejne impulsy wzrostowe, a sama średnia leniwie próbuje dogonić uciekającą cenę.

Wiadomości rynkowe z mBank

Wiemy już, że ruch zawierający się pomiędzy 12.30 a 11.30 był korektą. Podobną „naklejkę” można nałożyć na tego tygodniową przecenę. Zaczęła się ona blisko czerwonej linii 13.00, która miała pełnić funkcję oporu. Wczorajszy dzień z dużą białą świecą zmusza do zastanowienia czy ta funkcja, nadal przypisana jest temu miejscu.

Nie należy zapominać, że na tygodniowym interwale panuje trend spadkowy, o czym przypomina zielona linia trendu. Oznacza to, że wzrosty trwające od maja mogą zakończyć się równie szybko, jak to miało miejsce w przypadku poprzedniej korekty zakończonej w lutym tego roku.

Wskaźnik RSI opuścił poziom 70 punktów i skierował się na dół, ale wzrostowa linia trendu posłużyła jako punkt odbicia. To dobry sygnał na przyszłość dla inwestorów zakładających wzrosty notowań cukru do kolejnego miejsca podażowego 13.70.

Oscylator MACD nie potwierdza ostatnich wzrostów. Bieżący układ szczytów można opisać jako spadkowa tendencja. Jeżeli kolejne słupki nie wystrzelą do góry, to negatywna dywergencja może stać się faktem. W takim przypadku żółta strefa ponownie może stać się bastionem obrony scenariusza wzrostowego. Kolejne niższe wsparcie to 11.30.

Cukier na oporze - 1

Aktualne notowania cukru

Notowania: CUKIER

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/SB2!/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk