• Odbierz prezent
Cena bitcoina załamuje się o 13% w niecały dzień! Nadeszła wyczekiwana korekta spadkowa na kursie BTC/USD i BTC/PLN

Na rynku Bitcoina, po ostatnich tygodniach dynamicznych wzrostów, nadeszła długo wyczekiwana korekta spadkowa. W ciągu jednego dnia rynek spadł nawet o 13% i dzięki temu spóźnialscy mieli możliwość do zajęcia pozycji długich po obniżonych i bardziej atrakcyjnych cenach.

Nadeszła wyczekiwana korekta spadkowa - 1

Rynek btc/PLN na bitbay.net

Najniższym poziomem cenowym zanotowanym podczas korekty na parze BTCPLN był poziom 38 398 PLN, ale szybko po osiągnięciu tego poziomu, rynek dynamicznie odbił i utworzył lokalny szczyt na poziomie 43 000 PLN. Dzięki temu manewrowi została przełamana krótkoterminowa linia trendu spadkowego, co jednocześnie informuje pozostałych uczestników rynku, że byki mają się dobrze, są silne i z ochotą będą kontynuować trend wzrostowy.

Jeżeli chcesz poznać obecny scenariusz rynkowy dla pary BTCPLN na nadchodzący weekend, to zapraszamy do obejrzenia poniższej analizy video!

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Sebastian Seliga

Aktywny trader na rynku forex, rynku kryptowalut, rynku towarowym i akcyjnym. Były prop-trader na amerykańskich rynkach akcji. Wieloletni analityk rynków finansowych, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott’a i geometrii Fibonacciego. Analityk BitBay oraz no.1 na polskiej wersji portalu TradingView.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk