• Odbierz prezent
Bitcoin (BTC) przełamuje barierę! Kierunek na średni termin obrany

Po kilkunastu dniach konsolidacji w zwężającym się trójkącie jest wybicie na Bitcoinie. Trzy mocne sesje potwierdzają kierunek wzrostowy wyłamując ważne opory. Co może czekać główne kryptowaluty w najbliższym czasie?

Poziom 11000$ wyłamany na Bitcoinie

Kryptowaluty są notowane również w weekendy i to właśnie sobota przynosi wybicie ważnego poziom oporu 11000$ na Bitcoinie. Popyt zbierał siły w konsolidacji o coraz mniejszej amplitudzie zmienności, co podobnie jak pod koniec lipca doprowadziło do wybicia górą z formacji trójkąta. „Przy okazji” kurs wybił lokalną linię trendu i poziom oporu. Po tak silnych wzrostach naturalna jest korekta spadkowa. Dobrym miejscem jest oczywiście poziom 11000, który teraz pełni funkcję wsparcia. Biorąc pod uwagę punkty styczne możemy wyznaczyć kanał cenowy i nawet zejście poniżej 11000 do dolnego ograniczenia kanału nie zaneguje wzrostowej tendencji na BTC. Najbliższym ważnym oporem jest kolejny okrągły poziom 12000.

 Wykres 1. Kurs Bitcoina (BTC.V), interwał dzienny

Wykres 1. Kurs Bitcoina (BTC.V), interwał dzienny

Ethereum również z szansą na wzrosty

Formacja podwójnego dna na Ethereum na razie przynosi wzrosty i wygląda na to, że będą one kontynuowane. Obecnie atakowany jest poziom oporu w okolicach 370. Po jego wybiciu kolejne targety dla kupujących to poziom 393 i 445. Osiągnięcie tego ostatniego poziomu wypełni potencjalną formację głowy z ramionami. Lewe ramię formacji to lokalne szczyty z połowy sierpnia a „głowa” – szczyty z początku września. Jak na razie jednak wzrosty wydają się niezagrożone.

 Wykres 2. Kurs Ethereum (ETH.V), interwał dzienny

Wykres 2. Kurs Ethereum (ETH.V), interwał dzienny

Ripple walczy z oporem

Kurs Ripple znajduje się w kluczowym miejscu. Obszar 0.255-0.257 to strefa, gdzie już kilkukrotnie aktywowała się podaż. Jest tam poziom oporu a także linia trendu wzrostowego, która obecnie jest testowana od dołu. Wybicie tego poziomu to możliwy atak na wyższe cele w okolicy 0.300. Odrzucenie obecnych poziomów cenowych skieruje kurs w kierunku poziomu wsparcia w okolicy 0.228.

 Wykres 3. Kurs Ripple (XRP.V), interwał dzienny

Wykres 3. Kurs Ripple (XRP.V), interwał dzienny

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk