• Odbierz prezent
Cena Bitcoina (BTC) kontynuuje wzrosty, podczas gdy adopcja wśród instytucji postępuje
fot. freepik.com

Kryptowaluty kontynuują dzisiaj wzrosty na fali kolejnych doniesień o adopcji technologii blockchain wśród instytucji finansowych, narastającego długu w USA oraz nadchodzących regulacji. Bitcoin zyskuje 2% i jest notowany na poziomie 27300 dolarów, a Ethereum zyskuje 1,0% i jest notowany w okolicach 1650 dolarów. 

  • Citigroup, które zarządza aktywami klientów o wartości 759 miliardów dolarów przedstawił dzisiaj plany uruchomienia usługi “Citi Token Services” stworzonej dla instytucji. Celem usługi będzie usprawnienie i przyspieszenie transakcji transgranicznych oraz operacji związanych z finansowaniem. Citigroup zamierza w tym celu wykorzystać prywatny blockchain zamiast już istniejących sieci jak Bitcoin lub Ethereum. Niemniej jednak, dowodzi to postępującej adopcji tej technologii. W poprzedzającym tę premierę projekcie pilotażowym bank z powodzeniem wypracował we współpracy z firmą Maersk cyfrowy odpowiednik gwarancji bankowych i akredytyw, co udowodniło potencjał natychmiastowych płatności oraz programowalnych tokenizowanych transferów.
  • Według wczorajszych doniesień rząd Japoński złagodzi przepisy dotyczące finansowania start-upów. Kiedy startupy otrzymają inwestycje od funduszy inwestycyjnych, będą mogły przekazywać aktywa kryptograficzne (wirtualną walutę) zamiast akcji itp. Japonia pozostaje w tyle za resztą świata, jeśli chodzi o obsługę aktywów cyfrowych. Dywersyfikacja sposobów finansowania krajowych startupów.
  • 14 września Deutsche Bank nawiązał współpracę ze szwajcarską firmą kryptograficzną Taurus, aby świadczyć usługi przechowywania kryptowalut i tokenizowanych aktywów klientów instytucjonalnych, Taurus podał w czwartkowym oświadczeniu.
  • 18 września Grupa kapitałowa Blockchain Capital ogłosiła dwa nowe fundusze o łącznej wartości 580 mld USD na inwestycje w infrastrukturę, gry na blockchainie oraz DeFi. Fundusze obejmują 380 milionów dolarów na inwestycje na wczesnym etapie (early stage) oraz 200 milionów dolarów „funduszu nowych możliwości”.
  • Google Cloud również planuje wdrożyć dedykowane produkty dla zdecentralizowanych finansów. Rishi Ramchandani, szef Web3 na region Azji i Pacyfiku w Google, powiedział w wywiadzie, że gwałtowny wzrost popytu stwarza konieczność opracowania dostosowanego pakietu produktów Web3.

Zobacz także: Ten metal ma przed sobą szczytowe lata! Analitycy prognozują spory wzrost cen

 

Cena Bitcoina (BTC) kontynuuje wzrosty, podczas gdy adopcja wśród instytucji postępuje  - 1

Spoglądając na wykres dzienny Bitcoina, cena wybiła się z konsolidacji, w której pozostawała od połowy sierpnia. Jeśli byki utrzymają siłę popytową to kolejnym poziomem oporu może być 28100-28400 dolarów. Należy pamiętać, że wciąż znajdujemy się w okresie akumulacji na rynku kryptowalut, a nad rynkiem wisi jeszcze kilka istotnych spraw, które mogą dynamicznie zepchnąć cenę na nowe minima.

 

Czytaj więcej na xtb.com

 

Nota prawna


XTB

XTB jest jednym z wiodących europejskich brokerów i największym polskim brokerem. Zapewnia inwestorom dostęp do ponad 1500 instrumentów, wliczając w to waluty, indeksy, akcje i towary. Obecnie posiada oddziały w 11 krajach. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk