• Odbierz prezent
Cena akcji spółki Alior Bank rośnie!

Po wczorajszych wzrostach na rynku akcji w USA, a także kontynuacji zwyżki na indeksach azjatyckich, dzisiejsza sesja w Europie rozpoczęła się powyżej poziomu wczorajszego zamknięcia.


Chciałbyś zacząć swoją przygodę na rynku forex i cfd? Polecamy kompletny pakiet edukacyjny, dzięki któremu nauczysz się na co szczególnie zwracać uwagę na rynku i jak szukać okazji inwestycyjnych. Pakiet obejmuje 100 godzin kursów online z ekspertami rynków finansowych z Polski i z zagranicy. To jedyny na rynku tak obszerny poradnik.

Pobierz bezpłatny pakiet edukacyjny!

Nie masz jeszcze konta handlowego? Założysz je w kilku krokach tutaj.


 

Niemniej pierwsze godziny handlu przyniosły wyraźne cofnięcie i wymazanie dużej części ruchu wzrostowego

Aktualnie, na godzinę przed zamknięciem sesji w Europie, obserwujemy mieszane nastroje. Niemiecki DAX znajduje się 0,35% pod kreską, podczas gdy francuski CAC40 i londyński FTSE100 rosną 0,22%. Patrząc z kolei na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, całkiem nieźle radzi sobie WIG20, który rośnie 0,45%. Niemniej w przypadku polskiego indeksu dwudziestu największych spółek sytuacja techniczna wciąż nie wygląda najlepiej. Zarówno na interwale D1, jak i H4 widoczna jest szeroka struktura głowy z ramionami pochodząca z klasycznej analizy technicznej. Jak na razie kupujący bronią linii szyi, jednak w przypadku jej pokonania zostanie wygenerowany sygnał spadkowy, co może doprowadzić do zmiany sentymentu w średnim terminie na spadkowy.

Patrząc na największe spółki, najlepiej radzi sobie dziś Alior Bank, który rośnie ponad 8%

Na drugim miejscu wypada Pekao z wynikiem +4,5%,a na podium z wynikiem +2,5% plasuje się PKO BP. Jeśli chodzi z kolei o indeksy za oceanem, początek sesji przynosi spadki. Najmocniej traci technologiczny Nasdaq, gdzie przecena przekracza 0,5%. Z kolei Dow Jones i S&P500 tracą odpowiednio 0,1% i 0,36%. Dziś w godzinach popołudniowych czeka nas jeszcze kilka wystąpień członków Fed, jednak nie powinny one przynieść większych emocji po dwudniowym zeznaniu prezesa Rezerwy Federalnej - Jerome Powella. Podczas wczorajszego wystąpienia Powell potwierdził, że gospodarka potrzebuje dalszego wsparcia.

Obligacje

Skup obligacji ma być kontynuowany w dotychczasowym tempie, dopóki nie zobaczymy rzeczywistych danych pozwalających zbliżyć się do celów inflacyjnych i dotyczących zatrudnienia. Warto jednak zauważyć, że rentowności obligacji rosną pomimo iż Fed powtarza iż obecna polityka nie ulegnie zmianie przed dłuższy czas, co wciąż rodzi ryzyko korekty na rynku akcji.


Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk