• Odbierz prezent
Cedrob ZM Henryk Kania

W ostatnim czasie poinformowano, że Cedrob oferuje nabycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa ZM Henryk Kania za 100 milionów złotych.

 

19 lutego 2020 spółka Zakłady Mięsne Henryk Kania w restrukturyzacji poinformowała w swym komunikacie, że poprzedniego dnia doręczono zarządcy spółki ofertę nabycia składników majątkowych stanowiących zorganizowaną część przedsiębiorstwa, złożoną przez spółkę Cedrob. Cedrob zaoferował nabycie tych składników majątkowych za cenę 100 milionów złotych, powiększoną o wartość ewentualnego należnego podatku VAT. Spółka Cedrob zawnioskowała jednocześnie o złożenie w sądzie wniosku o zatwierdzenie warunków sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa na jej rzecz (wniosku o zatwierdzenie warunków sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa w ramach przygotowanej likwidacji, uregulowanej w przepisach prawa upadłościowego).

Warto wspomnieć, że od czerwca 2019 r. spółka Zakłady Mięsne Henryk Kania znajdowała się w trakcie przyspieszonego postępowania układowego. Na początku września sąd ustanowił zarządcę dla spółki.

Od października 2019 r. Cedrob dzierżawi majątek Zakładów Mięsnych Henryk Kania. Spółka zgłosiła także wówczas do Prezesa UOKiK zamiar koncentracji, obejmujący kupno przedsiębiorstwa ZM Henryk Kania.

Czytaj także: ZM Henryk Kania i Cedrob z umową dzierżawy

30 października spółka Zakłady Mięsne Henryk Kania poinformowała o zawarciu ze spółką Cedrob planowanej umowy dzierżawy. UOKiK wyraził zgodę na tę transakcję.   30 października w godzinach wieczornych w swym komunikacie spółka Zakłady Mięsne Henryk Kania w restrukturyzacji  poinformowała, że zawa.. Czytaj
ZM Henryk Kania i Cedrob z umową dzierżawy


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk