• Odbierz prezent
CDPROJEKT oraz DINOPL napędzają największy warszawski indeks giełdowy - AT FW20
fot. freepik.com

Wczorajsza sesja przyniosła niewielkie obsuniecie notowań na krajowym rynku. Większość spółek w grupie WIG20 poddawała się zniżce. Najmocniej obciążył indeks sektor bankowy oraz akcje ALLEGRO. Z kolei po drugiej stronie były tym razem akcje CDPROJEKT oraz DINOPL.

Na wykresie 60-min FW20 kurs instrumentu najlepiej opisuje kilkudniowy trend boczny. Jego zewnętrzne granice to 2444 pkt oraz 2481 pkt., kierunek wybicia powinien podyktować dalszy, krótkoterminowy ruch. Bieżące notowania są bliżej dolnego ograniczenia. Na MACD i DMI są aktywne sygnały sprzedaży, chociaż w przypadku DMI niskie wartości ADX nie potwierdzają jeszcze wskazań.

CDPROJEKT oraz DINOPL napędzają warszawski indeks giełdowy  - 2

Na wykresie dziennym jest bardzo widoczna presja oporu 2473 pkt. określonego jako poziom docelowy z technik Fibonacciego. Zawężenie zmienności wraz z niskim wolumenem jest wyrazem oczekiwania na mocniejsze wybicie z bieżącej konsolidacji. Na MACD jeszcze jest podtrzymany sygnał kupna, ale w przypadku DMI zejście linii DM+ poniżej ADX jest wyrazem słabnięcia wzrostowego impetu z pierwszej połowy października. Na rynkach zagranicznych przewagę wczoraj uzyskały akcje amerykańskie, którym sprzyjają publikacje dobrych wyników finansowych. Jednak już poranne zmiany kontraktów terminowych na główne indeksy nie wykazują większych zmian implikując neutralny początek sesji dla FW20.

CDPROJEKT oraz DINOPL napędzają warszawski indeks giełdowy  - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk