• Odbierz prezent
CDA.pl z ponad 60% wzrostem liczby subskrybentów wersji Premium. Kurs mocno w górę

Spółka CDA.pl, będąca operatorem internetowej platformy streamingowej i VoD o tej samej nazwie opublikowała w środę 11 września dane dotyczące liczby subskrybentów wersji Premium w sierpniu. Wzrost liczby subskrypcji jest imponujący i wynosi ponad 62% w porównaniu do zeszłego roku. Akcjonariusze CDA.pl przyjęli tę informację z jednoznacznym optymizmem - na środowej sesji kurs akcji spółki rośnie o ponad 10%.

 

Serwis CDA.pl sprzedał w sierpniu ponad 207 tys. subskrypcji wersji Premium, co jest wzrostem o 62% w porównaniu do wyniku z zeszłego roku. Warto dodać, że na koniec pierwszego kwartału z usług abonamentowych CDA Premium korzystało ponad 186 tys. subskrybentów, co również jest wzrostem o 60% r/r.

Usługa CDA Premium to comiesięczna subskrypcja dająca użytkownikom serwisu dostęp do wszystkich jego zasobów multimedialnych, w tym serialu, filmów pełnometrażowych z legalnych źródeł. Koszt wersji Premium to 19,90 PLN miesięcznie.

 

Spółka CDA.pl zadebiutowała na NewConnect 8 maja z ceną 5,5000 PLN za akcję. Giełdowy debiut spółki nastąpił z wyjątkowo dużym opóźnieniem, gdyż zapisy na akcje rozpoczęły się jeszcze w grudniu 2017 r., zaś spółka miała pojawić się na NewConnect do końca zeszłego roku. Do opóźnienia w dużej mierze przyczyniła się przedłużająca rejestracja emisji akcji przez sąd, a także kontrowersje wokół samej witryny, która m.in. przez Amerykańskie Stowarzyszenie Filmowe (MPAA) została uznana za serwis łamiący prawa autorskie. Serwis internetowy CDA.pl jest jedną z najpopularniejszych witryn w Polsce - miesięcznie notuje ponad 57 mln odwiedzin, co daje mu 22. pozycje wśród polskich serwisów internetowych.

 

Na środowej sesji kurs CDA.pl zauważalnie rośnie - akcje wyceniane są po 11,1500 PLN, co oznacza wzrost o 10,4%.

Czytaj także: CDA.pl publikuje wyniki finansowe i rośnie ponad 220% od wczorajszego debiutu

Debiutująca wczoraj na NewConnect spółka CDA.pl, będąca operatorem internetowego serwisu streamingowego i VOD, opublikowała dziś (9 maja) wyniki finansowe za I kwartał 2019 r. Mimo tego, że zysk netto serwisu okazał się zauważalnie niższy niż w analogicznym okresie rok wcześniej, liczba subskrybentó.. Czytaj
CDA.pl publikuje wyniki finansowe i rośnie ponad 220% od wczorajszego debiutu

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk