• Sklep
  • Odbierz prezent
CDA.pl publikuje wyniki finansowe i rośnie ponad 220% od wczorajszego debiutu

Debiutująca wczoraj na NewConnect spółka CDA.pl, będąca operatorem internetowego serwisu streamingowego i VOD, opublikowała dziś (9 maja) wyniki finansowe za I kwartał 2019 r. Mimo tego, że zysk netto serwisu okazał się zauważalnie niższy niż w analogicznym okresie rok wcześniej, liczba subskrybentów platformy znacznie wzrosła, zaś notowania CDA od wczorajszego debiutu zyskały ponad 220%.

 

Głównym źródłem przychodów serwisu CDA jest sprzedaż abonamentów Premium, dających dostęp do wszystkich treści multimedialnych znajdujących się na stronie oraz dochody z banerów reklamowych. W pierwszym kwartale 2019 r. wpływy ze sprzedaży abonamentów wyniosły 8,1 mln złotych, co jest wzrostem o niemal 50% w stosunku do poprzedniego roku. Na koniec I kwartału z usług abonamentowych CDA Premium korzystało ponad 186 tys. subskrybentów, co również jest wzrostem o 60% r/r.

W I kwartale 2019 r. spółka osiągnęła 820 tys. PLN zysku netto, wobec 1,08 mln PLN w I kwartale 2018 r. Zysk EBIT wyniósł 980 tys. PLN.

Witryna CDA.pl jest odwiedzana ponad 50 mln razy miesięcznie i aktualnie znajduje się na 23. miejscu w rankingu najpopularniejszych polskich serwisów internetowych.

Czytaj także: Zysk zyskowi nierówny - co kryje się za EBIT, EBITA, EBITDA?

Podczas analizy sprawozdań finansowych spółek i śledzenia ich wskaźników można zagubić się w gąszczu informacji, które dostarczają. Które z nich są istotne i mają potencjalnie większy wpływ na wartość spółki, które zaś mają marginalne znaczenie i stanowią swoisty „szum informacyjny”? W niniejszym ar.. Czytaj
Zysk zyskowi nierówny - co kryje się za EBIT, EBITA, EBITDA?

 

Inwestorzy zareagowali pozytywnie na wyniki opublikowane przez CDA, a także ciepło przyjęli spółkę na małym parkiecie GPW. Debiutująca wczoraj z wyceną 5,5000 PLN jest aktualnie notowana po 18,0000 PLN, co jest wzrostem o ponad 220% od rozpoczęcia notowań, a także o ponad 41% od zamknięcia środowej sesji (12,7500 PLN).

Debiut CDA.pl nastąpił z wyjątkowo dużym opóźnieniem, gdyż zapisy na akcje rozpoczęły się jeszcze w grudniu 2017 r., zaś spółka miała pojawić się na NewConnect do końca zeszłego roku. Do opóźnienia w dużej mierze przyczyniła się przedłużająca rejestracja emisji akcji przez sąd, a także kontrowersje wokół samej witryny cda.pl, która m.in. przez Amerykańskie Stowarzyszenie Filmowe (MPAA) została uznana za serwis łamiący prawa autorskie.


Dariusz Dziduch

Project Manager FXMAG, prowadzący program satyryczno-edukacyjny "O kryptowalutach". Nietuzinkowy promotor technologii blockchain oraz walut cyfrowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk