• Odbierz prezent
CDA.pl publikuje wyniki finansowe i rośnie ponad 220% od wczorajszego debiutu

Debiutująca wczoraj na NewConnect spółka CDA.pl, będąca operatorem internetowego serwisu streamingowego i VOD, opublikowała dziś (9 maja) wyniki finansowe za I kwartał 2019 r. Mimo tego, że zysk netto serwisu okazał się zauważalnie niższy niż w analogicznym okresie rok wcześniej, liczba subskrybentów platformy znacznie wzrosła, zaś notowania CDA od wczorajszego debiutu zyskały ponad 220%.

 

Głównym źródłem przychodów serwisu CDA jest sprzedaż abonamentów Premium, dających dostęp do wszystkich treści multimedialnych znajdujących się na stronie oraz dochody z banerów reklamowych. W pierwszym kwartale 2019 r. wpływy ze sprzedaży abonamentów wyniosły 8,1 mln złotych, co jest wzrostem o niemal 50% w stosunku do poprzedniego roku. Na koniec I kwartału z usług abonamentowych CDA Premium korzystało ponad 186 tys. subskrybentów, co również jest wzrostem o 60% r/r.

W I kwartale 2019 r. spółka osiągnęła 820 tys. PLN zysku netto, wobec 1,08 mln PLN w I kwartale 2018 r. Zysk EBIT wyniósł 980 tys. PLN.

Witryna CDA.pl jest odwiedzana ponad 50 mln razy miesięcznie i aktualnie znajduje się na 23. miejscu w rankingu najpopularniejszych polskich serwisów internetowych.

Czytaj także: Zysk zyskowi nierówny - co kryje się za EBIT, EBITA, EBITDA?

Podczas analizy sprawozdań finansowych spółek i śledzenia ich wskaźników można zagubić się w gąszczu informacji, które dostarczają. Które z nich są istotne i mają potencjalnie większy wpływ na wartość spółki, które zaś mają marginalne znaczenie i stanowią swoisty „szum informacyjny”? W niniejszym ar.. Czytaj
Zysk zyskowi nierówny - co kryje się za EBIT, EBITA, EBITDA?

 

Inwestorzy zareagowali pozytywnie na wyniki opublikowane przez CDA, a także ciepło przyjęli spółkę na małym parkiecie GPW. Debiutująca wczoraj z wyceną 5,5000 PLN jest aktualnie notowana po 18,0000 PLN, co jest wzrostem o ponad 220% od rozpoczęcia notowań, a także o ponad 41% od zamknięcia środowej sesji (12,7500 PLN).

Debiut CDA.pl nastąpił z wyjątkowo dużym opóźnieniem, gdyż zapisy na akcje rozpoczęły się jeszcze w grudniu 2017 r., zaś spółka miała pojawić się na NewConnect do końca zeszłego roku. Do opóźnienia w dużej mierze przyczyniła się przedłużająca rejestracja emisji akcji przez sąd, a także kontrowersje wokół samej witryny cda.pl, która m.in. przez Amerykańskie Stowarzyszenie Filmowe (MPAA) została uznana za serwis łamiący prawa autorskie.


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk