• Sklep
  • Odbierz prezent
CDA.pl debiutuje na NewConnect. Kurs rosnie o ponad 40%

W środę 8 maja na NewConnect zadebiutowała spółka CDA,pl, operator internetowego serwisu streamingowego i VOD (video na życzenie). Mocno opóźniony debiut okazał się całkiem udany, mimo niskiego wolumenu obrotu - kurs akcji od rozpoczęcia sesji wzrósł o ponad 40%, na otwarciu zyskując niemal 55%.

 

CDA.pl zadebiutował na NewConnect z wyceną 5,5000 PLN na akcję, otwierając się luką wzrostową na 8,5000 PLN. Aktualnie kurs wynosi 7,7900, co oznacza wzrost o ponad 40%, co jednak z pewnością ulegnie zmianie do końca środowej sesji. Do południa wartość obrotu akcjami CDA wyniosła 77 tys. PLN.

W obrocie znajduje się 876.255 akcji serii B oraz 154.645 akcji serii C.

Warto przypomnieć, że debiut CDA nastąpił z wyjątkowo dużym opóźnieniem, gdyż zapisy na akcje rozpoczęły się jeszcze w grudniu 2017 r., zaś spółka miała pojawić się na NewConnect do końca zeszłego roku. Do opóźnienia w dużej mierze przyczyniła się przedłużająca rejestracja emisji akcji przez sąd, a także kontrowersje wokół samej witryny cda.pl, która m.in. przez Amerykańskie Stowarzyszenie Filmowe (MPAA) została uznana za serwis łamiący prawa autorskie.  Samym modelem działalności interesowała się również GPW, żądając wyjaśnień od spółki, co również mogło mieć wymierny wpływ na opóźnienie giełdowego debiutu. Aktualnie CDA próbuje odciąć się od wizerunku serwisu z pirackimi treściami, oferując filmy i seriale w modelu VOD i usuwając treści łamiące prawa autorskie z platformy.

Oprócz tego, CDA liczyła na zebranie 5,5 mln PLN w ramach swojej oferty publicznej, co jednak okazało się nierealne - finalnie spółka sprzedała podczas IPO akcje warte 850 tys. złotych.

Czytaj także: Właściciel serwisu CDA.pl wejdzie na NewConnect - ruszyły zapisy na akcje

W przyszłym roku czeka nas bardzo ciekawy debiut na rynku NewConnect. O rozpoczęciu oferty publicznej poinformowała spółka CwMedia. Zapisy na akcje ruszyły dzisiaj.   CwMedia, czyli właściciel serwisu CDA.pl i CDA Premium, ma na początku roku wejść na rynek NewConnect. Spółka ma zamiar wyemitować.. Czytaj
Właściciel serwisu CDA.pl wejdzie na NewConnect - ruszyły zapisy na akcje

 


Dariusz Dziduch

Project Manager FXMAG, prowadzący program satyryczno-edukacyjny "O kryptowalutach". Nietuzinkowy promotor technologii blockchain oraz walut cyfrowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk