• Odbierz prezent
CD Projekt znów zaskakuje wynikami - zyski ze sprzedaży wzrosły o ponad 400%!

CD Projekt, czołowa spółka na warszawskim parkiecie i jednocześnie największy europejski producent gier, opublikował wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Okazały się one znacznie wyższe od oczekiwań analityków, szczególnie w zakresie osiągniętego zysku. Spółka zanotowała również o niemal 140% wyższe przychody niż rok temu.

 

CD Projekt w pierwszym kwartale osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 193 mln złotych, w porównaniu do 80,9 mln złotych rok wcześniej, co jest poprawą wyników o 139% r/r. Analitycy spodziewali się przychodów nie wyższych niż 160 mln złotych, choć do powtórzenia wyniku z poprzedniego kwartału (IVQ 2019 r.) trochę zabrakło, gdyż przychody wyniosły wówczas ponad 213 mln PLN.

Zysk netto w I kwartale wyniósł 92 mln złotych, wobec 17,7 mln złotych rok wcześniej, co jest równoznaczne z poprawą rentowności o 420%. Zysk netto był też o ponad 30% wyższy od konsensusu rynkowego, ustalonego na podstawie oczekiwań analityków (niecałe 70 mln PLN).

 

Na tak świetne wyniki złożyły się ograniczenia mobilności w wielu krajach wywołane pandemią, które zwiększyły zainteresowanie grami, grudniowa premiera serialu Wiedźmin na Netflixie, niski kurs złotego w odniesieniu do dolara (96,5% przychodów ze sprzedaży pochodzi spoza Polski), czy premiera gry Wiedźmin III na urządzenia Nintendo Switch oraz gry karcianej GWINT na urządzenia mobilne (Android, iOS).

 

Po środowych spadkach o ponad 7%, czwartkowa sesja CD Projekt zamknęła się z ponad 4,5% wzrostem, na kursie 399,0000 PLN i przy kapitalizacji przekraczającej 38,35 mld złotych.

 

Dla graczy i akcjonariuszy najistotniejszym najbliższym terminem będzie 17 września, na który zaplanowano premierę najnowszej flagowej produkcji Cyberpunk 2077.

Czytaj także: Na kilkuletniej grze wciąż da się zarabiać miliony. CD Projekt publikuje wyniki finansowe za 2019 r.

Najgorętsza i od niedawna najwyżej wyceniana spółka na warszawskim parkiecie, jaką jest CD Projekt, po zakończeniu środowej sesji opublikowała wyniki finansowe za czwarty kwartał zeszłego roku i za cały 2019 r. Okazały się one wyższe od oczekiwań i zauważalnie lepsze niż rok wcześniej, do czego w na.. Czytaj
Na kilkuletniej grze wciąż da się zarabiać miliony. CD Projekt publikuje wyniki finansowe za 2019 r.

 

Notowania: CD Projekt SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:CDR/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk