• Odbierz prezent
CD Projekt

29 sierpnia spółka z branży gier CD Projekt przestawiła wyniki finansowe za I półrocze 2019 r. Przewyższyły one oczekiwania analityków. Co planuje spółka na najbliższe miesiące?

 

29 sierpnia po sesji na GPW, spółka CD Projekt opublikowała wyniki finansowe za I półrocze 2019 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 214,4 mln zł wobec 168,43 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 59,99 mln zł wobec 61,3 mln zł uzyskanych rok wcześniej. Zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 51,68 mln zł wobec 52,43 mln zł w I półroczu 2018 r.

W II kwartale przychody wyniosły 133,5 mln zł. Były wyższe o 43,5% rok do roku. Przewyższyły też oczekiwania analityków, którzy spodziewali się przychodów na poziomie 94 mln zł. W II kwartale spółka osiągnęła zysk netto w wysokości 33,9 mln zł. Był wyższy o 14,7% rok do roku. Znacznie przekroczył oczekiwania analityków, którzy spodziewali się zysku netto na poziomie 18,6 mln zł. Okazał się on wyższy o 82,6% od konsensusu analityków.

 

Ważne wydarzenia i dalsze plany

W raporcie poinformowano, że w I połowie 2019 r. najważniejsze dla spółki pod względem wygenerowanego przychodu były projekty: „Wiedźmin 3: Dziki Gon” wraz z dodatkami „Serce z kamienia” oraz „Krew i wino”, „Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści” i „GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana”. Była także kontynynuowana sprzedaż pierwszej części „Wiedźmina” oraz „Wiedźmina 2: Zabójcy Królów”, które wciąż cieszą się zainteresowaniem graczy i przynoszą stałe przychody.

Dodano, że najważniejszym wydarzeniem I półrocza była prezentacja gry „Cyberpunk 2077” na targach branżowych E3 w Los Angeles. 9 czerwca podczas oficjalnej konferencji Microsoft została ogłoszona data premiery gry „Cyberpunk 2077”, która została ustalona na 16 kwietnia 2020 r. Na konferencji został również ujawniony udział w produkcji Keanu Reevesa.

Czytaj także: CD Projekt wybija historyczne szczyty po publikacji trailera gry Cyberpunk 2077

Spółka gamingowa CD Projekt opublikowała w niedzielę 9 czerwca oficjalną zapowiedź video długo oczekiwanej produkcji Cyberpunk 2077. CD Projekt podał również datę premiery najnowszej gry i uruchomił przedsprzedaż. W akcję promocyjną Cyberpunka zaangażowany został również aktor Keanu Reeves, znany m... Czytaj
CD Projekt wybija historyczne szczyty po publikacji trailera gry Cyberpunk 2077

W I półroczu poinformowano także o planach dotyczących wersji gry GWINT na smartfony. Premiera gry na telefony iPhone jest planowana w najbliższych miesiącach tego roku. W dalszych planach jest także wersja na smartfony z systemem operacyjnym Android.

Na 15 października 2019 r. zaplanowano premierę gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon” w wersji na konsolę Nintendo Switch.

Czytaj także: CD Projekt z wynikami lepszymi od oczekiwań i decyzją o dywidendzie

W czwartkowy wieczór 23 maja największa polska spółka gamingowa, jaką jest CD Projekt [GPW:CDR], opublikowała wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2019 r. Zysk netto okazał się mniej imponujący niż w zeszłym roku, jednak wciąż był on zauważalnie wyższy od oczekiwań analityków. Większe natomiast okaz.. Czytaj
CD Projekt z wynikami lepszymi od oczekiwań i decyzją o dywidendzie

Notowania: CD Projekt SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:CDR/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk