• Odbierz prezent
CD Projekt z wynikami lepszymi od oczekiwań - kurs blisko historycznych szczytów

Czołowa spółka gamingowa na GPW, jaką jest CD Projekt, opublikowała wyniki finansowe za trzeci kwartał 2019 r. Mimo, że zysk netto był niższy niż rok temu temu, to spółka i tak osiągnęła wyniki wyższe od oczekiwań. Na otwarciu piątkowej sesji nie dało to jednak paliwa do dalszych wzrostów, znajdujących się blisko historycznego szczytu akcji CD Projekt. Aktualnie kurs zyskuje jednak niecały procent.

 

CD Projekt w trzecim kwartale 2019 r. osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 92,9 mln złotych netto, w porównaniu do 67,16 mln złotych rok wcześniej. Jest to wynik znacznie lepszy od prognoz analityków (72-75 mln PLN) i wyższy o 38,3% od zeszłorocznego. Skonsolidowany zysk netto wyniósł 14,9 mln złotych, wobec 15,48 mln złotych rok wcześniej. Wynik ten również był wyższy od oczekiwań (12-13 mln PLN) i jednocześnie niższy o 3,8% od zeszłorocznego. Zysk EBITDA wyniósł w trzecim kwartale 24,9 mln złotych, w porównaniu do 19,4 mln złotych, co jest wynikiem lepszym o ponad 28%.

 

W pierwszych trzech kwartałach 2019 r. CD Projekt osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 307,95 mln złotych, w porównaniu do 235,6 mln złotych rok wcześniej (wzrost o 30,7%). Skonsolidowany zysk netto (przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej) wyniósł natomiast 66,43 mln złotych, wobec 67,91 mln złotych rok wcześniej (spadek o 2,17%).

Na koniec września 2019 r. spółka dysponowała aktywami o wartości 1,135 mld złotych, podczas gdy rok temu było to 259,5 mln złotych.

 

CD Projekt szacuje sprzedaż przyszłych okresów (związanych głównie z tantiemami z nadchodzącej produkcji Cyberpunk 2077) na poziomie 136 mln złotych, w porównaniu do 74 mln złotych kwartał wcześniej.

 

Aktualnie akcje CD Projekt notowane są po 265,4000 PLN, co jest wzrostem o 0,76%. Obrót w pierwszych 30 minutach sesji przekroczył 6,5 mln złotych.

Czytaj także: "Gdyby nie CD Projekt, nie byłoby sukcesu polskiego gamingu" - Albert 'Longterm' Rokicki dla FXMAG

Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem, którego udzielił nam Albert Longterm Rokicki, inwestor giełdowy, autor książki "Jak inwestować na giełdzie i osiągnąć zysk", jeden z czołowych promotorów gamingu na warszawskim parkiecie. Rozmowa dotyczy najlepiej rokujących na przyszłość spółek gamingowych z .. Czytaj

Notowania: CD Projekt SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:CDR/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk