• Odbierz prezent
CD Projekt z celownikiem ustawionym na okrągłe 500 zł? Sky is the limit gdy premiera Cyberpunk 2077 zbliża się wielkimi krokami

Można odnieść wrażenie, że polski CD Projekt jest odpowiednikiem amerykańskiej Tesli. Tak jak w Stanach Zjednoczonych najchętniej shortowaną spółką jest właśnie firma Elona Muska, tak wchodząc na polskie fora dyskusyjne, można wyczytać, że „szczyt szczytów” miał być już jakieś 80% niżej.

Karawana jedzie dalej

Rynki finansowe potrafią być złośliwe. Im więcej jest sceptyków danego ruchu, tym śmielej on sobie poczyna. Dokładnie z taką sytuacja mamy do czynienia na notowaniach spółki CD Project. Pomimo, iż wielu uważa ją za napompowany balon, to kupujący nic sobie z tych opinii nie robią i nabywają udziały w spółce po coraz wyższych cenach. Choć do tego jeszcze daleka droga, to systematycznie zbliżamy się do poziomu abstrakcyjnej ceny z zaskakujących transakcji pakietowych, o których było swego czasu głośno. Może po czasie się okaże, że kupujący wiedział co robi.

Show dopiero nastąpi

Kolejną cechą wspólną łączącą CD Projekt z Teslą jest niewątpliwie umiejętne stopniowanie napięcia i ekscytacji. Największy producent gier w Europie, zapewne niebawem pokaże, jak przeprowadzić kampanię marketingową na światowym poziomie. Nie będzie to specjalnie trudne, mając do dyspozycji wizerunek jednej z największych gwiazd w historii Hollywood, czyli Keano Reeves’a. Przypomnijmy, że premiera Cyberpunk 2077 odbędzie się 19 listopada 2020 roku. Oznacza to, że czasu nie jest już zbyt wiele, co ponownie ostatnio widać po notowaniach akcji CD Projekt.

Sytuacja techniczna akcji spółki CD Projekt

Tak jak sobie jakiś czas temu mówiliśmy, byki bardzo ładnie przygotowały grunt pod przedpremierowy wystrzał notowań kursu akcji CD Projekt. Spoglądając na wykres, widzimy piękny schemat utworzony dla inwestorów zajmujących pozycję w oparciu o analizę techniczną. Książkowa korekta prosta ABC dla wyznawców Teorii Fal Elliotta, wybicie z konsolidacji dla entuzjastów Price Action, czy sekwencja coraz wyższych szczytów i dołków dla sympatyków Teorii Dow’a. Jednym zdaniem- dla każdego coś miłego.

 Wykres: Notowania akcji spółki CD Projekt (2 lata)

Wykres: Notowania akcji spółki CD Projekt (2 lata)

Notowania: CD Projekt SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:CDR/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk