• Odbierz prezent
CD Projekt w wynikami finansowymi poniżej oczekiwań, mimo sporej dynamiki wzrostu

CD Projekt, czołowa polska spółka gamingowa i jednocześnie największy podmiot notowany na warszawskiej giełdzie, w czwartkowy wieczór opublikował wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2020 r. Mimo tego, że wyniki okazały się znacznie lepsze w porównaniu do zeszłego roku, to jednak były niższe od rynkowych oczekiwań i mogą nie spełnić nadziei, które w ostatnim czasie pokładali w nie inwestorzy.

 

CD Projekt w drugim kwartale 2020 r. osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 171 mln złotych, w porównaniu do 133,52 mln złotych rok wcześniej, co jest wzrostem o ponad 28% r/r. Wynik jest lepszy o 4,5% od oczekiwań analityków, którzy prognozowali 163,5 mln PLN przychodów.

Zysk operacyjny (EBIT) wyniósł 58,5 mln złotych, w porównaniu do 39,5 mln złotych rok wcześniej (41,5% r/r), był jednak o ponad 6% niższy od oczekiwań analityków. EBITDA na poziomie 67,5 mln złotych również wykazała znaczny wzrost w perspektywie rocznej (41,5%), jednak była niższa od prognoz analityków (71,7 mln PLN).

Największym rozczarowaniem może być jednak skonsolidowany zysk netto CD Projektu, który wyniósł 54,8 mln złotych. To wprawdzie poprawa wyniku o 61,5% w porównaniu do zeszłego roku (33,95 mln PLN), jednak rynkowy konsensus spodziewał się 59,9 mln złotych zysku na czysto, czyli aż 8,6% więcej.

Koszty sprzedaży w drugim kwartale wyniosły 37,6 mln złotych, co jest wzrostem o niecałe 15%.

 

CD Projekt poinformował również, że wyniki finansowe za trzeci kwartał mogą znajdować się pod presją kosztów związanych z promocją i premierą gry Cyberpunk 2077, która ma ukazać się 19 listopada (raport za IIIQ 26 listopada).

 

Czwartkowa sesja zakończyła się dla CD Projekt ponad 2% spadkiem, na kursie 430,6000 PLN. Ze względu na część wyników wyraźnie niższych od oczekiwań na otwarciu piątkowej sesji należy spodziewać się dużej zmienności, dodatkowo wzmocnionej czwartkowymi spadkami na amerykańskich parkietach.

Czytaj także: CD Projekt pracuje nad mobilną wersją gry o Wiedźminie

CD Projekt, czołowa polska spółka gamingowa i jednocześnie najwyżej wyceniany walor warszawskiej giełdy, nie porzucił swojej dotychczasowej „kury znoszącej złote jaja”, jaką jest seria gier o przygodach Wiedźmina, mimo nadchodzącej premiery flagowego Cyberpunka 2077. Jak wynika z informacji prasowyc.. Czytaj
CD Projekt pracuje nad mobilną wersją gry o Wiedźminie

 

Notowania: CD Projekt SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:CDR/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk