• Odbierz prezent
CD Projekt wybija historyczne szczyty po publikacji trailera gry Cyberpunk 2077

Spółka gamingowa CD Projekt opublikowała w niedzielę 9 czerwca oficjalną zapowiedź video długo oczekiwanej produkcji Cyberpunk 2077. CD Projekt podał również datę premiery najnowszej gry i uruchomił przedsprzedaż. W akcję promocyjną Cyberpunka zaangażowany został również aktor Keanu Reeves, znany m.in. z głównej roli w filmie Matrix. Notowania spółki na otwarciu poniedziałkowej sesji rosną o ponad 3,5%, wcześniej przebijając historyczne szczyty notowań, osiągając ponad 230 PLN za akcję.

 

Premiera długo oczekiwanej produkcji CD Projekt, jaką jest gra Cyberpunk 2077, została ustalona na 16 kwietnia 2020 r. Gra będzie dostępna w wersji na PC oraz konsole Xbox oraz PlayStation 4 i można już zamówić ją w przedsprzedaży - cena za wersję na PC to 199 PLN, zaś cena na konsole to 269,99 PLN. Data premiery została ogłoszona przez Keanu Reevesa podczas wystąpienia na konferencji Xbox E3 w Los Angeles. Reeves będzie również użyczał głosu głównemu bohaterowi gry.

 

Cyberpunk 2077 jest najważniejszą produkcją największej polskiej spółki gamingowej, co do której zarówno gracze, jak i inwestorzy mają ogromne oczekiwania, ze względu na potencjalną możliwość powtórzenia globalnego sukcesu, jaki osiągnęła gra Wiedźmin 3. Produkcja gry przez długi czas owiana była tajemnicą, a potencjalne daty jej premiery były wielokrotnie przesuwane.

O tym jak ogromne zainteresowanie wzbudza najnowsza produkcja CD Projekt świadczyć może fakt, że trailer Cyberpunka 2077 na kanale YouTube GameSpot w ciągu niecałych 12 godzin od publikacji obejrzało ponad 2,3 mln osób.

Więcej informacji na temat gry poznamy po targach gamingowych E3, który odbywają się w dniach 11-13 czerwca, na których CD Projekt zaprezentuje zamknięte pokazy rozgrywki na żywo i udostępni gameplaye (nagrania z rozgrywki).

 

Kurs CD Projekt aktualnie wynosi 223,0000 PLN, jednak tuż po otwarciu poniedziałkowej sesji doszło do wybicia historycznych szczytów na kursie 233,0000 PLN za akcję.

Notowania: CD Projekt SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:CDR/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk