• Odbierz prezent
CD Projekt walczy z pandemią

Gra Cyberpunk 2077, już prawie gotowa właśnie trafiła do agencji ratingowych, które określą klasyfikacje wiekowe! COVID-19 nie powinien opóźnić premiery.


Spółka uspokaja, a w informacji na stronie ich stronie możemy przeczytać- „Ostatnie dni upłynęły nam na podejmowaniu kolejnych, istotnych działań mających zapobiegać pojawieniu się infekcji w firmie. Co najważniejsze, aby zapewnić wszystkim możliwość pracy z domu, modernizacji uległa nasza infrastruktura sieciowa i wspierające ją oprogramowanie. Od dziś, tak długo, jak będzie tego wymagała sytuacja, cała załoga CD PROJEKT będzie pracować z domu. Chcemy tym działaniem zapewnić całemu zespołowi najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa. Jednocześnie, mimo iż obecna sytuacja jest nowa dla nas wszystkich, jesteśmy gotowi na to wyzwanie i nie ustaniemy w wysiłkach, aby dowieźć na wrzesień fantastyczną grę."


CD Projekt okazał się również jedną z najwaleczniejszych spółek w WIG20. Producent gier opierał się przecenie i dziś zyskuje 1.81 proc. do 270 zł. Na akcjach gamingowej spółki miał też miejsce jeden z największy obrotów, bo około 116 mln zł wczoraj. Dodatkowo pozytywne informacje z rynku FX sprzyjają spółce. Większość sprzedaży CDR odbywa się w dolarze amerykańskim, który w ostatnim tygodniu znajduje się na rekordowych poziomach w stosunku do złotego. Kurs USD/PLN obecnie wynosi 4.26 PLN.

FXMAG biznes cd projekt walczy z pandemią cd projekt sa cdr.pl cd projekt  akcje  gaming  wig-games  playway 1


Granie w gry dobrym rozwiązaniem na czas kwarantanny


Od czasu panowania koronawirusa, platforma Steam, w swoich statystykach, notuje znaczny wzrost użytkowników z Chin, który wyprzedził już nawet graczy z USA. Przez co poprawiają się notowania CD Projektu oraz całego WIG-Games o 4.29 proc. Polskie ministerstwo cyfryzacji przygotowało nawet „Grarantannę”. Jest to propozycja różnego rodzaju aktywności w internecie od gier fabularnych online po quizy dla młodzieży szkolnej.

FXMAG biznes cd projekt walczy z pandemią cd projekt sa cdr.pl cd projekt  akcje  gaming  wig-games  playway 2
Również PlayWay na początku marca poinformował o znacznych wzrostach sprzedaży swoich tytułów w Chinach m.in. Thief Simulator, generuje 67 proc. przychodów w tym regionie, a Tank Mechanic Simulator odpowiada za 30 proc.

Notowania: CD Projekt SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:CDR/

Karol Piotrowski

Redaktor portalu FXMAG.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk