• Odbierz prezent
CD Projekt w centrum uwagi. PGNiG, PGE i Allegro mocno w górę. CCC i LPP na sporym minusie. Podsumowanie sesji na GPW

Czwartkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył na minusie o 0,51%. Na koniec notowań wartość indeksu największych spółek wyniosła 1984 pkt. mWIG40 stracił 1,94%, a sWIG80 0,65%. Indeks szerokiego rynku WIG zakończył dzień na minusie o 0,71%.

 

Allegro, PGE i PGNiG mocno w górę

Liderem wzrostów okazała się dzisiaj spółka Allegro, zyskując 4,14%. Na koniec notowań za akcje Allegro płacono 78,70 zł.

PGE też zakończyła sesję na mocnym plusie. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 6,662 zł, co stanowi wzrost o 4,03%.

W pierwszej trójce najmocniej rosnących spółek znalazła się też PGNiG, zyskując 3,38%. W końcówce sesji za akcje PGNiG inwestorzy płacili 4,448 zł. W tym dniu poinformowano, że PGNiG odkryło nowe złoże gazu w Wielkopolsce.

 

CD Projekt w centrum uwagi

W centrum uwagi rynku znalazł się dzisiaj CD Projekt ze względu na premierę gry Cyberpunk 2077 i napływające opinie graczy. Nie wszystkie z nich były pozytywne, zwracano uwagę na drobne błędy. Nie bez znaczenia jest też fakt, że kurs akcji CD Projekt rósł w okresie poprzedzającym premierę i w związku z tym dla wielu inwestorów był to moment na realizację zysków. W dzisiejszym dniu kurs akcji znanej spółki z branży gier spadł o 8,54%. Na koniec notowań akcje CD Projekt kosztowały 362 zł.

 

CCC, LPP i Pekao na sporym minusie

Spółka obuwnicza CCC zakończyła sesję na sporym minusie, tracąc 4,44%. Na koniec notowań za akcje CCC płacono 74,54 zł.

Kurs akcji spółki odzieżowej LPP spadł o 4,07%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 7065 zł.

Bank Pekao stracił 3,20%. W końcówce sesji za akcje banku inwestorzy płacili 61,80 zł.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk