• Odbierz prezent
CD Projekt – tutaj mogą się pojawić kupujący

CD Projekt znajduje się w ostatnim czasie w centrum uwagi za sprawą bardzo intrygujących transakcji pakietowych, zawieranych po cenach znacząco wyższych niż poziom aktualnych notowań. Tymczasem kurs akcji ponownie dzisiaj spada i zbliża się do rejonu potencjalnego wsparcia.

CD Projekt - wszystko zgodnie z planem

Gdy poprzedni raz przyglądaliśmy się walorom spółki CD Projekt, wyznaczyliśmy sobie idealny przebieg notowań, który dałby klarowne miejsce dołączenie do obozu byków. Wydawało się, iż zejście w rejon 370 zł to idealne rozegranie z punktu widzenia kupujących, ponieważ w ten sposób stworzyłaby się na wykresie czytelna konsolidacje. Jest to o tyle istotne, że wybicie z takiej formacji, generuje sygnały kupna u duże ilości traderów podchodzących do rynku czysto technicznie. Co ciekawe, nasz scenariusz rozegrał się bardzo szybko, ponieważ właśnie znajdujemy się w okolicach poziomu 370 zł.

CDR 1 

Wykres 1: Akcje spółki CD Projekt (3 miesiące)

Jest to więc ciekawe miejsce do kupna, jednak należy równocześnie pamiętać o zabezpieczeniu, gdyż trwałe zejście poniżej 350 zł wyglądałoby ma wykresie bardzo kiepsko i mogłoby wygenerować lawinę zleceń obronnych typu stop loss. Powodem takiej panicznej reakcji byłoby zakwalifikowanie obecnej struktury jako formacji podwójnego szczytu. Wydaje się, że jest to scenariusz zdecydowanie mniej prawdopodobny, ponieważ wielkimi krokami zbliża się premiera długo oczekiwanej gry Cyberpunk 2077, jednak zawsze pamiętajmy, iż na rynku wszystko jest możliwe.

CDR 2 

Wykres 2: Akcje spółki CD Projekt (2 lata)

Notowania: CD Projekt SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:CDR/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk