• Sklep
  • Odbierz prezent
CD Projekt rośnie ponad 10% dzięki Morgan Stanley. Czy to powrót do hossy?

CD Projekt, największa polska spółka gamingowa, wchodząca w skład indeksu WIG20 zakończyła środową (23 stycznia) sesję z ponad 10% wzrostem, wyznaczając tegoroczne maksima. Dzisiejsze wzrosty są nie tylko kontynuacją trwającej od początku roku aprecjacji, ale również efektem wyjątkowo optymistycznych rekomendacji banku Morgan Stanley, który uważa akcje producenta Wiedźmina za niedowartościowane.

 

Agencja Bloomberg w środę 23 stycznia opublikowała rekomendację banku inwestycyjnego Morgan Stanley dla spółki CD Projekt. Analiza jest jednoznacznie pozytywna - rekomendacja Morgan Stanley to „przeważaj” (ang. over-weight), oznaczająca m.in. zalecenie dodatkowej akumulacji w przypadku posiadania akcji. Cena docelowa CD Projekt została zaś ustalona na 240 PLN, czyli aż o 8% więcej niż historyczne maksima z sierpnia zeszłego roku.

 

Jak nietrudno się domyślić, inwestorzy zareagowali optymistycznie na doniesienia o rekomendacji amerykańskiego banku.

 

Kurs odniesienia CD Projekt (GPW:CDR) z zamknięcia wtorkowej sesji wynosił 174,10 PLN, zaś dzisiejsza (środowa) sesja zakończyła się z notowaniami 194,60 PLN, co oznacza wzrost o 11,77%. W ciągu dzisiejszej sesji kurs akcji CD Projekt zbliżył się do psychologicznej granicy 200 zł za akcję, osiągając tegoroczny szczyt przy wycenie 198,40 PLN. Największa polska spółka gamingowa zalicza bardzo udany początek roku, zyskując od pierwszej styczniowej sesji już niemal 30% - z 151 PLN do obecnych ponad 194 PLN za akcję. Wygląda na to, że w drugiej połowie listopada zeszłego roku zakończył się trwający od końca sierpnia ruch spadkowy. Znaczne spadki CDR rozpoczęły się tuż po osiągnięciu historycznych szczytów przy kursie przekraczającym 222 PLN, 28 sierpnia 2018 r.

Aktualnie jednak apetyt kupujących może ostudzić wysoce prawdopodobne lokalne odreagowanie ostatnich wzrostów.

Czytaj także: Do kiedy potrwa hossa producentów gier?

Branża produkcji gier komputerowych jest jedną z najsilniej rozwijających się i ma wciąż ogromny potencjał. Według firmy badawczej Newzoo wartość światowego rynku gamingowego w 2017 roku, mierzona wysokością przychodów ze sprzedanych produktów wyniosła 121,7 mld USD (ok. 450 mld zł) i była wyższa o.. Czytaj
Do kiedy potrwa hossa producentów gier?

 

Notowania: CD Projekt SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:CDR/

Dariusz Dziduch

Project Manager FXMAG, prowadzący program satyryczno-edukacyjny "O kryptowalutach". Nietuzinkowy promotor technologii blockchain oraz walut cyfrowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk