• Odbierz prezent
CD Projekt spółka

27 marca słynna spółka z branży gier CD Projekt przedstawiła wyniki finansowe za 2018 r. Były one niższe od wyników uzyskanych w 2017 r., jednak zysk netto za czwarty kwartał był znacząco wyższy niż oczekiwania analityków. Jakie są dalsze plany spółki na najbliższą przyszłość?

 

27 marca przed sesją na GPW spółka CD Projekt opublikowała wyniki finansowe za 2018 r. W ujęciu skonsolidowanym przychody netto ze sprzedaży wyniosły 362,9 mln zł wobec 463,2 mln zł w 2017 r. Stanowi to spadek o 21,6%. W 2018 r. zysk z działalności operacyjnej wyniósł 112,4 mln zł wobec 240,9 mln zł w 2017 r. Zysk netto przypisany podmiotowi dominującemu wyniósł 109,3 mln zł wobec 200,3 mln zł w 2017 r. Jest to spadek o 45,4%. W 2018 r. zysk na akcję wyniósł 1,14 zł wobec 2,08 zł w 2017 r.

Chociaż wyniki spółki CD Projekt w porównaniu z 2017 r. były niższe, istotny był czwarty kwartał. Zysk netto w czwartym kwartale wyniósł 41,4 mln zł. Był niższy od zysku w analogicznym kwartale 2017 r. o 9,8%, jednak był wyższy o 27% od oczekiwań analityków.

 

Najważniejsze wydarzenia 2018 r.

W liście do akcjonariuszy prezes zarządu – Adam Kiciński wskazał jako jedno z najważniejszych wydarzeń 2018 r. kampanię gry Cyberpunk 2077. Prezes poinformował, że dalsze prace nad grą dynamicznie postępują i zaangażowanych jest w nie ponad 400 osób. W 2018 r. spółka podpisała pierwsze umowy na fizyczną dystrybucję Cyberpunka – z Warner Bros w Ameryce Północnej i Bandai Namco w Europie. Spółka ma już podpisane umowy na dystrybucję w kilkudziesięciu krajach i planuje kolejne. Kolejnym ważnym wydarzeniem w 2018 r. była premiera gier „GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana” i „Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści”. Obecnie trwają prace nad nieogłoszonym jeszcze projektem mobilnym.

 

Plany na przyszłość

Najbliższe plany na przyszłość CD Projekt obejmują:

  • premierę gry Cyberpunk 2077,
  • premierę kolejnej gry fabularnej (RPG) kategorii AAA,
  • rozszerzanie marek spółki na obszarach innych mediów i produktów,
  • stałe wspieranie sprzedaży i aktywne zarządzanie tytułami już wydanymi,
  • ponad dwukrotne powiększenie zespołu CD PROJEKT RED, w tym rozwój czterech niezależnych zespołów pracujących nad grami z nowych dla studia segmentów,
  • otwarcie kolejnych lokalnych przedstawicielstw CD PROJEKT RED w kluczowych terytoriach

 

Strategia segmentu GOG.com na najbliższe lata obejmuje:

  • rozbudowę oferty gier premierowych stworzonych poza Grupą CD PROJEKT, wraz z pełnym wsparciem GOG Galaxy,
  • wspieranie technologiczne kolejnych tytułów produkowanych przez CD PROJEKT RED
  • uruchomienie kolejnych lokalnych wersji językowych serwisu GOG.com.

 

Na rozpoczęciu środowej sesji na GPW cena akcji spółki utrzymywała się na niewielkim minusie, jednak w trakcie pierwszych dwóch godzin handlu poszybowała w górę o prawie 2%.

Notowania: CD Projekt SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:CDR/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk