• Odbierz prezent
CD Projekt GPW spółka wyniki

Znany producent gier przedstawił wyniki finansowe za trzeci kwartał. Czy CD Projekt rozczarował inwestorów? Co miało wpływ na wyniki?

 

14 listopada najbardziej popularny producent gier na GPW – CD Projekt przedstawił wyniki finansowe za trzeci kwartał 2018 r. Okazały się one słabsze niż w analogicznym kwartale ubiegłego roku.

W trzecim kwartale 2018 r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 67,17 mln zł w porównaniu z 84,89 mln zł rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 18,29 mln zł wobec 43,17 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowany zysk netto wyniósł 15,49 mln zł wobec 35,73 mln zł w zeszłym roku.

W raporcie poinformowano, że niższy poziom zysku jest związany przede wszystkim z „cyklem wydawniczym studia CD Projekt, którego aktualna faza objawia się naturalną redukcją przychodów ze sprzedaży produktów wydanych w poprzednich okresach przy jednoczesnym rosnącym poziomie kosztów związanych z kolejnymi premierami”.

Zwrócono uwagę na to, że trzeci kwartał jest najtrudniejszy pod względem sprzedażowym ze względu na okres wakacyjny.

 

Co najlepiej się sprzedaje?

Poinformowano, że największy udział w przychodach grupy kapitałowej CD Projekt w trzecim kwartale 2018 r. miały przychody ze sprzedaży gier „Wiedźmin 3: Dziki Gon” wraz z dodatkami „Serce z kamienia” i „Krew i wino” oraz „Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana”. W raporcie dodano, że projekt „Gwint” pozostawał na dzień 30.09.2018 r. w fazie publicznych beta-testów oraz modyfikacji w ramach ogłoszonego w kwietniu 2018 r. projektu „Homecoming”.

 

Plany na przyszłość

W raporcie poinformowano o nadchodzących wydarzeniach, które mogą wpłynąć na poziom przychodów CD Projekt. Są to zaplanowana na czwarty kwartał finalizacja projektu „Homecoming”, zakończenie  etapu testów „Gwinta” i udostępnienie pełnej wersji tej gry oraz wydanie gry „Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści”.

Czytaj także: Do kiedy potrwa hossa producentów gier?

Branża produkcji gier komputerowych jest jedną z najsilniej rozwijających się i ma wciąż ogromny potencjał. Według firmy badawczej Newzoo wartość światowego rynku gamingowego w 2017 roku, mierzona wysokością przychodów ze sprzedanych produktów wyniosła 121,7 mld USD (ok. 450 mld zł) i była wyższa o .. Czytaj
Do kiedy potrwa hossa producentów gier?

 

Wyniki przedstawione przez CD Projekt rozczarowały inwestorów i cena akcji spółki w pierwszej godzinie notowań spadła nawet o około 3%, zanim zaczęła odbijać. Być może niektórzy inwestorzy uznali, że niższy kurs akcji to dobry moment do zakupu.

 

Notowania: CD Projekt SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:CDR/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk