• Odbierz prezent
CD Projekt ponad 11% w dół. KGHM i CCC na sporym minusie. PGNiG i JSW mocno zyskują, PKO BP też na zielono

Na ostatniej w tym tygodniu sesji na GPW przeważały spadki. Indeks WIG20 stracił 1,67%. Na koniec notowań wartość indeksu największych spółek wyniosła 1950,85 pkt. Indeks średnich spółek mWIG40 stracił 0,97%. Najlepiej wypadł indeks małych spółek sWIG80, kończąc dzień na lekkim plusie o 0,22%. Indeks szerokiego rynku WIG stracił 1,3%.

 

PGNiG, JSW i Cyfrowy Polsat na solidnym plusie

Wśród spółek należących do indeksu WIG20 9 walorów zakończyło sesję na plusie, a pozostałych 11 po czerwonej stronie rynku.

Liderem wzrostów okazała się dzisiaj JSW, zyskując 2,96%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 27,80 zł.

Spółka PGNiG też zakończyła dzień na solidnym plusie. Na koniec sesji akcje PGNiG kosztowały 5,576 zł, co stanowi wzrost o 2,35%.

W pierwszej trójce najmocniej rosnących dzisiaj spółek znalazł się też Cyfrowy Polsat, zyskując 2,12%. W końcówce sesji za akcje spółki płacono 27,92 zł.

 

CD Projekt ponad 11% w dół

Na piątkowej sesji liderem spadków okazał się CD Projekt. Kurs akcji znanej spółki z branży gier spadł o 11,46%. Na koniec notowań za akcje CD Projekt inwestorzy płacili 320,50 zł. Ruch spadkowy trwa od premiery Cyberpunka. Inwestorzy zwracają uwagę na drobne błędy w grze, przede wszystkim jednak realizują swe zyski.

Czytaj także: Cyberpunk 2077 już w grze - rekordowa premiera, potężne oczekiwania i trochę rozczarowania. Akcje CD Projekt na sporym minusie

10 grudnia to jak dotąd najważniejszy dzień w historii polskiego gamingu - to właśnie dzisiaj, godzinę po północy miała miejsce premiera najbardziej oczekiwanej gry ostatnich miesięcy, a dla niektórych nawet lat. Cyberpunk 2077 jest już dostępny, a zainteresowanie nim jak na razie jest ogromne. Potę.. Czytaj
Cyberpunk 2077 już w grze - rekordowa premiera, potężne oczekiwania i trochę rozczarowania. Akcje CD Projekt na sporym minusie

 

KGHM, CCC i Alior Bank na czerwono

Nie brakowało też innych spółek, które zakończyły dzisiejszą sesję po czerwonej stronie rynku, były to jednak znacznie mniejsze spadki. Kurs akcji KGHM spadł o 5,28%. Na zamknięciu cena akcji koncernu miedziowego wyniosła 179,35 zł.

Spółka CCC zakończyła sesję na sporym minusie. Na koniec notowań akcje spółki obuwniczej kosztowały 72 zł, co stanowi spadek o 3,41%.

Alior Bank stracił 2,31%. W końcówce sesji za akcje banku inwestorzy płacili 17,555 zł.

 

Santander i Pekao na minusie, PKO BP zielonym światełkiem wśród dużych banków

Na akcjach pozostałych największych banków panowały niezbyt optymistyczne nastroje. Kurs akcji Pekao spadł o 1,55%. Na zamknięciu cena akcji Pekao wyniosła 60,84 zł. Santander Bank Polska zakończył dzień na niewielkim minusie o 0,58%. Na koniec notowań akcje banku kosztowały 188,10 zł.

Jedynie bank PKO BP zakończył sesję po zielonej stronie rynku, zyskując 0,66%. W końcówce sesji za akcje PKO BP inwestorzy płacili 28,85 zł.

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk