• Odbierz prezent
CD Projekt z dywidendą za 2018 r?

Czołowa polska spółka gamingowa CD Projekt w komunikacie z 24 kwietnia poinformowała o planach wypłaty dywidendy z zysku osiągniętego w 2018 r. Zaproponowana przez zarząd spółki kwota dywidendy oznaczałaby wypłatę w wysokości ponad 1 PLN na każdą akcję. Jeśli wypłata dojdzie do skutku, byłaby to druga dywidenda w historii CD Projekt - pierwsza została wypłacona w zeszłym roku za zysk osiągnięty w 2017 r.

 

CD Projekt w zeszłym roku osiągnął ponad 109,4 mln PLN zysku, z których zarząd spółki chce przeznaczyć 100 926 000 PLN (93%) na wypłatę dywidendy do podziału pomiędzy wszystkich akcjonariuszy. Jest to równoznaczne z wypłatą dywidendy w wysokości 1,05 PLN na każdą akcję CD Projekt. Pozostała kwota z zeszłorocznego zysku (ponad 8,5 mln PLN) ma zostać przeznaczona na kapitał zapasowy spółki.

Dzień dywidendy (określający akcjonariuszy uprawnionych do jej otrzymania) został wstępnie wyznaczony na piątek 31 maja, zaś dzień wypłaty dywidendy na czwartek 13 czerwca.

Warto zaznaczyć, że zaproponowana przez zarząd spółki dywidenda musi zostać jeszcze zaaprobowana przez walne zgromadzenie akcjonariuszy. Jest ona jednak identyczna jak w zeszłym roku, co pozwala przypuszczać, że jej zatwierdzenie przebiegnie bez większych komplikacji.

 

Najwieksza spółka gamingowa na GPW, wchodząca w skład indeksu WIG20, poinformowała również, że w przyszłości planuje odstąpienie od stałej polityki dywidendowej, ze względu na działalność w konkurencyjnej branży, która wymaga każdorazowej oceny sytuacji finansowej i planów biznesowych.

Kurs CD Projekt otworzył się na środowej sesji luką wzrostową (z 207,0000 PLN na 209,000 PLN), aktualnie wynosząc 208,1000 PLN (ponad 0,5% wzrostu).

Czytaj także: CD Projekt publikuje wyniki finansowe za 2018 r. Poznaj dalsze plany spółki

27 marca słynna spółka z branży gier CD Projekt przedstawiła wyniki finansowe za 2018 r. Były one niższe od wyników uzyskanych w 2017 r., jednak zysk netto za czwarty kwartał był znacząco wyższy niż oczekiwania analityków. Jakie są dalsze plany spółki na najbliższą przyszłość?   27 marca przed se.. Czytaj
CD Projekt publikuje wyniki finansowe za 2018 r. Poznaj dalsze plany spółki
 

Notowania: CD Projekt SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:CDR/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk