• Odbierz prezent
CD Projekt odrabia straty. Kurs KGHM w górę. JSW, tradycyjnie, przeceniane. WIG bez większych zmian

Sesja środowa na warszawskim parkiecie nie przynosi jak na razie bardzo wyraźnych rozstrzygnięć. Najszerszy warszawski indeks, WIG, rośnie o 0,15%. Indeks polskich blue chipów, WIG20, oscyluje w granicach otwarcia. Rosną akcje 118 podmiotów, a spadają 126. Bez zmian pozostaje 85 spółek. Do godziny 11:30 dokonano łącznie 15 300 transakcji o obrocie wynoszącym 135 milionów złotych. Najmocniej rosną akcje spółki Solar (+7,22%) oraz Work Service (+4,75%). Z indeksu WIG20 wyróżnić powinniśmy CD Projekt (+1,97%), Play (+1,54%) oraz mBank (+1,20%). Już tradycyjnie na wartości tracą akcje JSW. KGHM odrabia wczorajszą stratę. Zobaczmy jak prezentują się wykresu KGHM, JSW oraz CD Projekt.

JSW rozpoczęło sesje przeceną

Spadki na Jastrzębskiej Spółce Węglowej są nieustannie kontynuowane. Poranne godziny przynosiły przecenę nawet do poziomu 18 złotych i 83 groszy. Aktualnie kurs został wyciągnięty do poziomu otwarcia, ale utrzymanie takiego stanu rzeczy może nie należeć do najłatwiejszego zadania. Warto zauważyć, że poziom 18.83 PLN to najniższy poziom od 12 miesięcy na akcjach JSW. Spadki mogą zmierzać w stronę kolejnego istotnego poziomu, którym są okolice dopiero 14 złotych.

Kurs JSW wykres Jastrzębska Spółka WęglowaKurs JSW cały czas zmaga się z istotną podażą

KGHM w górę

Na razie sesja w wykonaniu spółki KGHM przypomina tę wczorajszą. Do południa kurs miedziowego giganta zyskiwał na wartości, żeby w godzinach popołudniowych dać się zdominować podaży. Aktualnie za jedną akcje KGHM inwestorzy skłonni są płacić 76 złotych i 44 grosze.

 

Kurs KGHM. Wykres akcji KGHMKurs KGHM w ujęciu dziennym

CD Projekt istotnie w górę

Środowa sesja na spółce CD Projekt przyniosła zatrzymanie fali korekcyjnej. Do godzin południowych to właśnie kurs CDR stanowił zieloną latarnię dla indeksu WIG20. Wyraźnie widać, że inwestorzy respektują poziom 232 złotych, który jest poziomem poprzedniego historycznego maksimum.

Kurs CD Projekt wykres CDRKurs CD Projekt w ujęciu dziennym

Notowania: WIG20

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:WIG20/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk