• Odbierz prezent
CD Projekt- nieprzypadkowa precyzja. Czas na nowe szczyty?

W zeszłym tygodniu przyglądaliśmy się akcjom CD Projektu, poszukując idealnego wejścia. Rynek dał jeszcze lepszą okazję niż oczekiwaliśmy, jednak cały scenariusz realizuje się wręcz idealnie.

Czego oczekiwaliśmy?

Gdy kurs akcji CD Projekt znajdował się nieco poniżej 400 zł, zakładaliśmy pogłębienie korekcyjnego cofnięcia w rejon 370 zł. Poziom ten był nieprzypadkowy, ponieważ wynikał z dolnej części korpusów świec czerwcowych. Rynek zdecydował, że da nam jeszcze lepszą okazję do zajęcia pozycji na wzrosty, ponieważ korekta zeszła w rejon dolnego knota z 9 czerwca. Nie można sobie wymarzyć bardziej atrakcyjnego poziomu wejścia, gdyż minimum tamtej świecy wynosiło 352,20 zł, natomiast obecnego ruchu spadkowego 351,10 zł. Oznacza to, iż bez problemu mogliśmy zając pozycję w strefie wsparcia, ale jednocześnie ani przez chwile nie był zagrożony nasz stop loss, którego wyznaczyliśmy jako trwałe zejście poniżej poziomu 350 zł.

CDR 1 

Wykres 1: Kurs akcji spółki CD Projekt (3 miesiące)

Co może się teraz wydarzyć?

Z punktu widzenia rynkowych byków, korekt ABC została zakończona, dlatego kurs nie powinien ponownie schodzić w kierunku 350 zł. Gdyby doszło do takiej zmiany sentymentu, należałoby je traktować w kategorii ostrzeżenia. Jednak znacznie więcej przemawia za stroną popytową. Wielkimi krokami zbliża się premiera długo oczekiwanej produkcji naszej gamingowej potęgi. Cyberpunk 2077, bo o nim właśnie mowa to gra wokół której jest dużo szumu już od dawna. Jestem przekonany, iż twórcy przygotowali masę zaskakujących kampanii promocyjnych, mających na celu podnoszenie poziomu ekscytacji wraz ze zbliżającą się datą premiery. Takie okoliczności powinny pomagać kursowi akcji w wyznaczaniu kolejnych nowych szczytów. Z punktu widzenia inwestorów fundamentalnych wszystko jest więc przygotowane idealnie. Ostatnia korekta spadkowa sprawiła, iż spekulanci, podchodzący do rynku czysto technicznie, również mają jasny komunikat, że rynek jest gotowy na kolejną falę wzrostową. Jedyne co zostało do zrobienia, to trwałe przebicie ostatniego szczytu, czyli najwyższej ceny w historii.

CDR 2 

Wykres 2: Kurs akcji spółki CD Projekt (5 miesięcy)

Obecnie kurs akcji spółki CD Projekt wzrasta o 4,18% do poziomu 386,50 zł.

Notowania: CD Projekt SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:CDR/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk