Advertisement
  • Odbierz prezent
CD Projekt najwyżej w historii! KGHM w górę, PKO BP i mBank na solidnym plusie. Dino i PZU na czerwono

Środowa sesja na GPW sprzyjała bykom. Indeks WIG20 wzrósł o 1,49%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 1848,35 pkt. Indeks średnich spółek mWIG40 i indeks małych spółek sWIG80 zyskały 0,29%. Indeks szerokiego rynku WIG zakończył dzień wzrostem o 1,07%.

 

CD Projekt najwyżej w historii

Na środowej sesji liderem wzrostów okazał się największy producent gier – CD Projekt. Na koniec notowań za akcje spółki płacono 437 zł, co stanowi wzrost o 7,11%. W trakcie sesji za akcje spółki inwestorzy najwięcej płacili 437,70 zł, co stanowi najwyższy poziom w historii. Do wzrostu przyczyniła się informacja o planowanej grze mobilnej, której akcja będzie rozgrywać się w świecie Wiedźmina.

Czytaj także: CD Projekt pracuje nad mobilną wersją gry o Wiedźminie

CD Projekt, czołowa polska spółka gamingowa i jednocześnie najwyżej wyceniany walor warszawskiej giełdy, nie porzucił swojej dotychczasowej „kury znoszącej złote jaja”, jaką jest seria gier o przygodach Wiedźmina, mimo nadchodzącej premiery flagowego Cyberpunka 2077. Jak wynika z informacji prasowyc.. Czytaj
CD Projekt pracuje nad mobilną wersją gry o Wiedźminie
 

 

PKO BP i mBank w górę, Pekao bez większych zmian

Kurs akcji PKO BP wzrósł o 1,23%. Na koniec sesji za akcje PKO BP płacono 22,29 zł Bank Pekao natomiast zakończył dzień na poziomie wczorajszego zamknięcia, który wyniósł 54 zł. mBank zakończył sesję na solidnym plusie, zyskując 1,27%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 192 zł. Santander Bank Polska zyskał 0,84%. Na koniec notowań za akcje banku płacono 156,80 zł. Alior Bank zakończył dzień na lekkim plusie o 0,21%.

 

KGHM i Tauron na sporym plusie, PGE po czerwonej stronie rynku

KGHM zakończył sesję na mocnym plusie. Na koniec notowań za akcje spółki inwestorzy płacili 137,45 zł, co stanowi wzrost o 2,92%.

Tauron zyskał 1,31%. Na koniec sesji cena akcji spółki energetycznej wyniosła 2,626 zł.

PGE natomiast zakończyła sesję spadkiem o 1,55%. W końcówce sesji za akcje spółki płacono 6,36 zł.

 

Dino, PZU i LPP na minusie

Wśród czerwonych wisienek znalazła się też spółka Dino, tracąc 0,75%. Na zamknięciu cena akcji Dino wyniosła 238,60 zł.

Największy ubezpieczyciel PZU zakończył sesję na minusie o 0,64%. Na koniec notowań za akcje PZU inwestorzy płacili 28 zł.

Spółka LPP też zakończyła dzień po czerwonej stronie rynku, tracąc 0,56%. Na koniec sesji akcje LPP kosztowały 7150 zł.

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk