• Odbierz prezent
CD Projekt najgorszy z WIG20. Akcje Play, CCC, Dino Polska z największymi wzrostami. KGHM w okolicach otwarcia

Sesja środowa na razie nie przynosi szczególnie ciekawych rozstrzygnięć na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W przypadku WIG20 największy wzrost przekracza 3%, natomiast rozpiętość spadków sięga -1,32%. Na czele spółek rosnących znajdują się Play, CCC, Dino Polska oraz Alior. Wszystkie te walory rosną przynajmniej o 1,5%. Najmocniej przeceniane są akcje CD Projekt, następnie Lotosu oraz JSW. Przecena na akcjach JSW nie jest duża, bo wynosi zaledwie 0,7%. O godzinie 10:45 indeks WIG20 zyskuje 0,25%.

Akcje CD Projekt oddalają się od historycznego maksimum

Jak na razie kurs CD Projekt, producenta Wiedźmina oraz Cyberpunka 2077 oddala się od historycznego maksimum (261,70 PLN). Aktualnie akcje CDR wyceniane są na 246 złotych i 70 groszy. Otwarcie sesji miało miejsce na poziomie 249.80 złotego. Pomimo niewielkich spadków kurs CD Projekt zalicza świetny rok. W przeciągu ostatnich 12 miesięcy wzrosty przekroczyły 70%. W ujęciu 10 letnim wynoszą one astronomiczne 18 840%!

CD Projekt wykres kursu Wykres kursu CD Projekt. Trend wzrostowy prezentuje się imponująco

Akcjom Play pomaga oferta Play Homebox TV

Na środowej sesji jedyna informacja dot. spółki Play dotyczyła oferty Homebox. Akcje Play są dzisiaj najmocniej rosnącym walorem z WIG20 na warszawskim parkiecie. Otwarcie miało miejsce na poziomie 26.76 PLN, a aktualnie za akcje Play inwestorzy są skłonni płacić 27.34 zł.

Wykres akcji PlayWykres kursu Play. Spadki wyhamowały

CCC za plecami Play

Dobrze prezentują się akcje CCC. Wzrosty sięgają już ponad 2,5%. Za jedną akcje inwestorzy skłonni są płacić 134,80 zł. To nie jest aż tak dużo, biorąc pod uwagę, że ten obuwniczy gigant jeszcze 12 miesięcy temu wyceniany był na ponad 250 złotych. Roczne obsunięcie wynosi -30%. Na sesji środowej pojawiła się informacja o wezwaniu Gino Rossi przez CCC do zapłaty wierzytelności. Natomiast 4 września CCC zaprezentowało prognozy dotyczące rynku e-commerce. Po 2020 roku spółka oczekuje, że przychody z tego sektora będą odpowiedzialne za 30% przychodu spółki.

Kurs CCC wykresWykres kursu CCC. Obuwniczy gigant cały czas zwiększa powierzchnię sklepów i rozpycha się na rynku e-commerce

Kurs Jastrzębskiej Spółki Węglowej JSW w trendzie bocznym

Ostatnie sesje dla spółki JSW wyglądają nudno. Zmienność nie przekracza 1 złotego. Pomimo niewielkich wahań obrót utrzymuje się na satysfakcjonujących poziomach. Cały czas jest realna szansa na odwrócenie trendu. Na wykresie od strony analizy technicznej ukształtowała się formacja oRGR, która stanowi zapowiedź pojawienia się trendu wzrostowego. Żeby jednak pojawiły się sygnały do zakupów to kurs musi przełamać pułap 29 złotych.

Wykres kursu JSWWykres kursu JSW. Konsolidacja może przerodzić się w trend wzrostowy


Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk