• Odbierz prezent
CD Projekt nadal spada! Akcje spółki gamingowej odpowiadały za blisko połowę zniżki indeksu WIG20
fot. freepik.com

Środowa sesja przyniosła osłabienie nastrojów na krajowym rynku. Dla indeksu WIG20 walnie się do tego przyczynił spadek cen akcji CDPROJEKT, który punktowo odpowiadał za blisko połowę wczorajszej zniżki indeksu. Spadały notowania większości notowanych spółek, zaskakująco dobrze trzymał się sektor finansowy, chociaż nie zdołał dźwignąć indeksu „ponad kreskę”. Na wykresie 60-min FW20 kurs początkowo wybił się z kreślonej wcześniej formacji podwójnego dna.

Sprzyjały temu wykazywane w pierwszych godzinach handlu wzrosty głównych indeksów zachodnioeuropejskich

Jednak w godzinach wczesnopopołudniowych, wraz z coraz większą aktywizacją handlu na kontraktach terminowych dla indeksów amerykańskich oraz zniżką tych instrumentów, również na giełdach europejskich wcześniejszy optymizm zaczął się ulatniać. Dla FW20 nastąpiło mocne cofnięcie poniżej linii wybicia z podwójnego dna i formacja została praktycznie załamana. RSI zszedł poniżej lokalnej linii wsparcia, na MACD pojawił się sygnał sprzedaży.

Na wykresie dziennym kurs pozostaje w kilkutygodniowej konsolidacji

Może na nowo odżyć scenariusz „głoworamienny”. Zmiana kontraktów terminowych na główne indeksy, zwłaszcza amerykańskie, implikuje spadkowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty danych ze strefy euro o bezrobociu i sprzedaży detalicznej oraz z USA o zamówieniach w przemyśle i na dobra trwałego użytku. W bieżących komunikatach zwracamy uwagę na poranną publikację wyników finansowych ALLEGRO (ok. 10% udział w WIG20), przychody oraz zysk operacyjny i netto są znacznie większe niż przed rokiem (odpowiednio 61%, 48%, 110%), ale również lepsze od prognoz (3%, 11%, 21%). Reakcja rynku powinna być pozytywna. Prognozy spółki na bieżący rok zakładają kilkanaście procent wzrostu EBITDA przy ponad 20% zwiększeniu przychodów.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk