• Odbierz prezent
CD Projekt

Znana spółka z branży gier poinformowała o przesunięciu terminu premiery mocno wyczekiwanej gry Cyberpunk 2077. Informacja ta spowodowała dramatyczną reakcję rynku.

 

16 stycznia po sesji na GPW znana spółka z branży gier CD Projekt w swym komunikacie poinformowała, że zarząd podjął decyzję o przesunięciu wcześniej ustalonej daty premiery gry Cyberpunk 2077 na dzień 17 września 2020 r. Warto wspomnieć, że początkowo dzień premiery gry był ustalony na 16 kwietnia 2020 r.

W bieżącym raporcie dodano, że decyzja zarządu jest uzasadniona „potrzebą dodatkowego czasu na prace związane z testowaniem gry, usunięciem usterek i nadaniem jej ostatecznego szlifu”.

Według spółki, najważniejszym czynnikiem wpływającym na sukces ekonomiczny jej produktów jest ich jakość, więc przesunięcie terminu premiery gry jest w interesie CD Projekt. Ma na celu zapewnienie jak najlepszej jakości gry, a w konsekwencji także wpływ na wyniki sprzedaży Cyberpunk 2077 zarówno w krótkim, jak i w długim horyzoncie czasowym.

W pierwszych godzinach piątkowej sesji na GPW w reakcji na informację o przesunięciu terminu gry kurs akcji CD Projekt dramatycznie spada. W tym momencie cena akcji spółki wynosi 253 zł, co stanowi spadek o 10,38%. Na początku sesji spadek ten sięgał ponad 13%. Najniższa cena wyniosła 243 zł.

Notowania: CD Projekt SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:CDR/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk