• Odbierz prezent
CD Projekt- transakcja na akcjach zawarta po cenie 558,60 zł ? O co tutaj chodzi ? Spróbuj rozwiązać zagadkę !

Gdybyśmy chcieli nabyć akcje spółki CD Projekt, to są one obecnie notowane na giełdzie po 406,60 zł. Jednak przeglądając transakcje pakietowe, znajdziemy coś bardzo ciekawego…

Po co przepłacać?

3 lipca 2020 roku doszło do transakcji pakietowej o wolumenie 10000 akcji po jednostkowej cenie 558,60 zł co dało łącznie 5,586 mln zł. Zadziwiający jest fakt, iż cena ta była o 37,59% wyższa niż kurs sesyjny, który wynosił wtedy 406 zł. W jakim celu ktoś nabył akcje w tak wysokiej cenie względem kursu rynkowego? To pytanie pozostawiamy dla Was. Pomysły można zamieszczać w komentarzach poniżej. Natomiast oto potwierdzenie, że faktycznie doszło do takiej transakcji:

 CDR

Źródło: stooq.pl

CD Projekt - sytuacja techniczna na akcjach firmy

Rynkowe byki w pełni kontrolują sytuację na walorach spółki CD Projekt. Każde spadki są wykorzystywane do zwiększania pozycji. Było tak zarówno podczas paniki po informacji o pierwszym przełożeniu premiery gry Cyberpunk 2077, jak i później w trakcie załamania spowodowanego pandemią koronawirusa. Druga zmiana terminu pojawienia się flagowego produktu, nie zrobiła już na inwestorach zbyt dużego wrażenia, ponieważ cofnięcie na otwarciu kolejnej sesji było stosunkowo niewielkie.

 wykres CDR

Wykres akcji spółki CD Projekt (5 miesięcy)

W razie ewentualnej korekty, kupujący powinni pojawić się w rejonie około 370 zł, czyli na pułapie kwietniowego szczytu. Opór stanowi ostatni szczyt nieco powyżej 415 zł, który jednocześnie stanowi najwyższą cenę w historii notowań spółki. Pomijając oczywiście zadziwiającą transakcję pakietową, z którą mieliśmy do czynienia w zeszły piątek.

Notowania: CD Projekt SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:CDR/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk