• Odbierz prezent
CD PROJEKT działa na niekorzyść indeksu WIG20! Analiza FW20

Na krajowym rynku po mocnym zrywie na wtorkowej sesji, wczorajsze notowania lekko skorygowały poprzedzającą zwyżkę. Na wykresie dziennym FW20 kurs odbił w dół po uprzednim dojściu do górnego ograniczenia 2,5 miesięcznego kanału bocznego, które jest umocowane przy wartości 2030 pkt. Obniżenie wolumenu, który i na wtorkowej sesji nie był najwyższy, podpowiada niewielkie cofnięcie popytu.

Układ ostatnich dwóch świec jest formacją harami,

która z racji swej niezbyt dużej wiarygodności wymaga potwierdzenia. Na MACD jest podtrzymany sygnał kupna, wskaźnik DMI z niskimi wartościami ADX podchodzi neutralnie do ostatnich zmian (wskazanie obecności trendu bocznego). Na wykresie 60-min kurs ugiął się pod presją zarówno bliskości strefy oporu ostatniego szczytu (czyli wspomniane 2030 pkt.), jak również wskazań wykupienia rynku na RSI.

Przy czym, w przypadku RSI ostatni spadek wskaźnika został powstrzymany blisko dolnego ograniczenia kanału wzrostowego,

który można tam dostrzec w okresie ostatnich tygodni. Dla spółek WIG20 szalę na niekorzyść indeksu przechyliły wczoraj głównie spółki odzieżowe oraz CDPROJEKT, z niewielką pomocą PZU i PKOBP. Rynki zachodnie zamknęły wczorajszy dzień z niewielkimi zmianami głównych indeksów, z dzisiejszym porankiem jest obserwowany nieznaczny wzrost notowań kontraktów terminowych na główne indeksy.

W bieżącym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty o nowych zamówieniach w niemieckim przemyśle.


Alior Bank

Alior Bank SA – bank uniwersalny w Polsce, który rozpoczął działalność operacyjną 17 listopada 2008. Bank kieruje swoją ofertę zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Alior Bank stworzył w pełni internetowy bank i bankowy internetowy kantor walutowy.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk